FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Emre Can’dan şoke eden itiraf: Kanser oldum

12 Ocak 1994 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Emre Can futbola doğduğu ülkede başladı. 2009 senesinde Bayern Münih U17 ekibine geçirme olan Emre, kabiliyetleri yardımıyla A Grup’ya kadar terfi etti.

2013 senesinde 5 milyon Euro bedelli Bayer Leverkusen’e giden Emre Can, burada gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekti.

2014’te 12 milyon Euro karşılığında İngiliz devi Liverpool’a geçirme oldu. Dört dönem Liverpool forması giyen Emre Can, 2018’de bonservissiz olarak Juventus’a geçirme oldu.
Şimdilerde 29 yaşlarında olan yıldız oyuncu, esenlik denetiminin akabinde yaşadıklarıyla ilgili seneler sonrasında bir itirafta bulunmuş oldu.

SAĞLIK DENETİMİNDE ORTAYA ÇIKTI

2018’de Juventus’a geçirme olan Emre Can, esenlik denetimlerinden geçirildi. Meydana getirilen denetimler esnasında hekimler, ses tellerinin yakınında bir tümör keşfetti.

Kontrollerden bir-iki ay sonrasında menajerinin kendisini arayarak doktora gitmesi icap ettiğini söylediğini açıklayan Emre Can, “Neler bulunduğunu anlamamıştım. Tiroid kanseriyle ilgili hiçbir şey bilmiyordum.

Ameliyat olmamı gerektirecek tiroid kanseri için bir grup testlerden geçtim. Ekim 2018’de ameliyat oldum.

Tiroid kanseriydim ve ivedilikle ameliyat olmam gerekiyordu. Bu hayatımda oldukca şey değiştirdi. Fazlaca paranız olabilir, lakin en kıymetli şey sıhhattir.”

‘JUVENTUS’A MİNNETTARIM’

‘Bu yaşamın bir kesimi ve her insana bu taramaları ve testleri yaptırmalarını öneriyorum. 
Juventus’a benim bu esenlik problemimi ortaya çıkardığı için minnettarım.  Kulüpteki kontrollerimden sonrasında beni aradılar. Kanser olacağımı asla hayal edemezdim. Torino’ya taşınmak bunun için oldukca pahalıydı.”

KARİYERİNE ALMANYA’DA DEVAM EDİYOR

Ocak 2020’de Borussia Dortmund’a kiralanan Emre Can, Temmuz 2020’de kalıcı olarak 25 milyon Euro karşılığında Alman grubuna geçirme oldu. Yıldız oyuncu bu dönem 18 müsabakada forma giydi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu