FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Fatih Kulaksız: Del Valle ile beraber transferi kapadık

Spor Toto 1. Lig takımlarından Eyüpspor’un Asbaşkanı Fatih Kulaksız, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine geçirme devri, ekibin durumu ve stat bahisleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Son olarak takıma dahil ettikleri Venezuelalı futbolcu Yonathan Del Valle transferini pahalandıran Kulaksız, “Del Valle uzun senelerdir Türkiye’de tanıdığımız, bildiğimiz bir oyuncuydu. Hem Babel’in sakatlığı hem Dibba’nın sakatlığından sonrasında o bölgede eksiklik olunca geçirme yapma muhtaçlığı çıktı. Ümraniyespor Kulübü ile ikili bağlantılarımız de oldukca uygundu. Buradan Ümraniyespor Kulübü Lideri Tarık lidere da teşekkür ediyoruz, bizlere sağlamış olduğu kolaylık için. Bu türlü bir gereksinim olunca, hocamız İbrahim Üzülmez’in de raporu doğrultusunda bu transferi gerçekleştirdik. Kendisine bizlere bu şampiyonluk yarışında oldukca mühim katkı vereceğine inandığımız bir oyuncu. Kendisini kanıtlamış bir oyuncu. İnşallah o da geçen yıl yaşamış olduğu şampiyonluk üstüne bir şampiyonluk da burada yaşayabilir diye düşünüyoruz” halinde konuştu.

“Del Valle ile beraber transferi kapadık”
Transferlerin devamının olup, olmayacağının sorulması üstüne Fatih Kulaksız, “Şu an Del Valle ile beraber transferi kapadık. Fevkalâde bir durum eğer olmazsa, bir sakatlık eğer olmazsa… Bizim gençlerle beraber 30-31 kişilik bir oyuncu kümemiz var. Biz bu yarışı tamamlarken bu oyuncuların şampiyonluk yolunda bizlere oldukca mühim katkı vereceğini düşünüyoruz” diye karşılık verdi.

“Hedefimizden hiçbir sapma yok”
Son oynadıkları Samsunspor maçıyla ilgili konuşan Asbaşkan Kulaksız, “Samsunspor karşılaşmasından evvel de Samsunspor maçının bir ölüm-kalım maçı olmadığını oyuncu kümesine anlatmıştık. Samsun ile olan puan farkını korumak ya da arttırmak için bir fırsattı. Fakat o maçı yitirme kredimiz de vardı. Bu krediyi de bu oyuncu kümesi Samsun karşılaşmasına çıkarken 6 puan önde bu krediyi sağlamışlardı. Kendi kredimizden kullandığımız bir maç oldu. Yeniden bu krediyi oluşturacak oyuncu kümesi ve teknik heyetimiz burada. Onlar çalışmalarına devam ediyorlar. Yakalayacağımız tekrardan bir seri ile bir arada tekrardan puan değişik açılır. Şampiyonluk yolunda bu işi başaramayacağımız suretiyle bir niyet, his asla oluşmadı. Bu aşamada öz itimadımız devasa yükseklikte. Eyüpspor, bu ligin en güzel ekibi. En kaliteli oyuncu kümesinin bir ortada olduğu bir kadro. Hocamızla, liderimizle kenetlenmiş bir halde uğraşımıza devam ediyoruz. Münasebetiyle bizim gayemizden hiçbir sapma yok. Devrin sonunda da Tanrı’ın müsaadesi ile bu ligi Eyüpspor başkan bitirerek, Mükemmel Lig’e çıkma başarısı gösterecek” sözlerini kullandı.

“Esenler Erokspor Stadı tercihlerimizden biri”
Stadyum ile ilgili projeleri bulunduğunu özetleyen Fatih Kulaksız, “Bu aşamada hem Cumhurbaşkanımız ile bu mevzuyu konuştuk, hem de Spor Bakanımızla da konuştuk. Onların da dayanaklarıyla tıpkı yerine bir stat projemiz var. Fakat bunu çabucak yetiştirmek mümkün değil. Gelecek yıl diğeri bir stadyumda oynamak zorundayız. Bununla ilgili de çalışmalarımız var. Bu aşamada bizlere, Esenler Erokspor Kulübü bir kelam verdi. ‘Bizim stadımızda maçlarınızı oynayabilirsiniz’ dedi. Bu tercihlerimizden bir tanesi. Diğeri diğeri opsiyonlar da olabilir. Eyüpspor taraftarının da kolay ulaşabileceği, izleyenler açısından da görsel olarak da keyif verecek bir stadyum olsun istiyoruz. Olmamasını istediğimiz yer ise Olimpiyat Stadı. O stadın ruhu, atmosferini oldukca benimsemiyoruz. Orası bizim son opsiyonumuz olacak. Onun haricinde birçok tercihi değerlendireceğiz” açıklamasında bulunmuş oldu.

“Uzun senelerdir hayalini kurduğumuz şeyi başararak o hazzı daima bir arada yaşayacağız”
Son olarak Eyüpspor taraftarına bildiri veren Kulaksız, “Onlar sağ olsunlar bu hafta 4-1 alanımızda rakibimize yenildiğimiz karşılaşmadan sonrasında da ekibi çağırdılar, bağırlarına bastılar. Ekibe olan inançlarını, dayanaklarını gösterdiler. Bu bir kültür. Bunu her yandaş kümesi yapamıyor. Bunu fedakâr, soğuk kanlı bir halde ekibe olan dayanaklarını gösterdiler. Ikimiz de onlara devrin sonunda memnun etmek için çalışıyoruz. Dönem sonunda inşallah gülen taraf Eyüpspor olacak. Seneye de Görkemli Lig’de, oldukca uzun senelerdir hayalini kurduğumuz bir şeyi başararak o hazzı inşallah daima beraber yaşayacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu