FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Fenerbahçe Opet – VakıfBank maç sonucu: 3-0

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 17. hafta maçında Fenerbahçe Opet, VakıfBank’ı konuk etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan uğraşın kazananı 25-20, 25-18 ve 33-31’lik setler sonunda 3-0 Fenerbahçe Opet oldu.

Mücadeleyi Fenerbahçe İdare Konseyi Üyeleri Simla Türker Bayazıt ve Can Gebetaş da izledi.

Karşı karşıya gelme öncesinde her iki kadro oyuncuları da Dünya Kanser Günü sebebiyle ‘Kanserde Erken Teşhis Yaşam Kurtarmış olur’ pankartıyla objektiflere poz verdi.

Fenerbahçe Opet uğraşa; Arina Fedorovtseva, Eda Erdem Dündar, Meliha Diken, Melissa Vargas, Macris Carneiro, Hristina Vuchkova altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Meliha Diken’in servis atışıyla başlanılan sette birinci sayılar Egonu ve Daalderop’un direkt yanlışlarıyla Fenerbahçe’nin oldu (4-0). Ogbogu’yla setteki birinci sayılarını gören VakıfBank karşısında atak silahlarından önde gelen Arina Fedorovtseva’yı muntazam kullanan Fenerbahçe skoru 6-3’e getirdi. Vargas ve Meliha’nın süratli ataklarıyla sonuca giden Fenerbahçe, Hristina Vuchkova’nın da servis çeşidiyle farkı 6 sayıya kadar çıkardı (11-5). Setin devamında Daalderop, Ogbogu ve Egonu’yla bir ritim yakalayan konuk grup maça ortak oldu (14-14). Devamında 3 sayılık bir seri gören Fenerbahçe gene skor avantajını lehine çevirdi (17-14). Rakibin sete ortak olma teşebbüslerini orta ataklarda Vuchkova’yla sonuçsuz bırakan Fenerbahçe, son kısma 20-17’lik üstünlükle girdi. Melissa Vargas’ın yüksek hamle yüzdesiyle oynadı sette son bölümde kaptan Eda Erdem Dündar’ın tek ayak ataklarıyla da sonuca giden Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Ekibi, setin kazananı oldu (25-20). Birinci setin 9 sayıyla öne çıkan adı olan Melissa Vargas oldu.

İkinci sete 2-0’la süratli süregelen VakıfBank karşısında Vuchkova’yla skor 2-2 oldu. Karşılıklı sayılarla devam eden sette Meliha, Melissa ve Arina’yla rakip savunmayı çaresiz bırakan Fenerbahçe, 8-0’lık seri sonunda 13-7’lik üstünlüğü elde etti. Bu bölümde üst üste iki mola kullanan VakıfBank, skoru 13-9’a getirse de Fenerbahçe, Eda Erdem Dündar ve Macris’in blok performansıyla skor üstünlüğünü korudu (15-10). Rakibine oranla hem savunmada hem de hamlede istikrarlı bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Ekibi, 25-18’le seti kazanarak 2-0 öne geçti.

Kübra Akman ve Egonu’yla sete süratli giren VakıfBank, 4-0’lık üstünlüğü elde etti. Eda Erdem Dündar ve Arina Fedorovtseva’yla birinci sayılarını gören Fenerbahçe Opet ilerleyen bölümde farkı 1 sayıya indirdi (5-6). Egonu’nun ritmini arttırdığı sette Derya Cebecioğlu’yla da üretken olan konuk grup skoru 10-16’ya taşıdı. Setin devamında Vargas, Fedorovtseva ve Vuchkova’yla rüzgarı gerisine alan Fenerbahçe, 6 sayı geriden geldiği sete istikrar getirdi (18-18). Setin son kısmı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Uzun rallilere konut sahipliği icra eden setin kazananı 33-31’le Fenerbahçe oldu. Böylelikle maçı da 3-0 kazanan Sarı Melekler, ligdeki 13. galibiyetini aldı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu