FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Fransız yıldız Ulusal Ekibi bıraktığını deklare etti

Manchester United’da forma giyen Raphael Varane, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamayla, Fransa Ulusal Ekibi’nı bıraktığını duyurdu.

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United’da forma giyen 29 yaşındaki defans oyuncusu Raphael Varane, Fransa Ulusal Ekibi’ni bırakmaya karar verdi. Deneyimli futbolcu, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Büyük ülkemizi 10 senedir temsil etmek hayatımın en büyük onurlarından biri oldu.

Bu oldukça hususi mavi formayı her giydiğimde büyük bir gurur duydum. Bunu birkaç aydır düşünüyordum ve emekli olmam için yanlışsız zaman olduğuna karar verdim” tabirlerini kullandı.

DÜNYA KUPASI ŞAMPİYONLUĞU YAŞADI

Fransa Ulusal Ekibi ile 2018 senesinde FIFA Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Varane, açıklamasında, “Bir çocuk olarak Fransa 98’i takip ettiğimi hatırlıyorum. Bu ekibi, bizlere tarif edilemez hisler yaşatan bu oyuncuları unutmayacağım. Kahramanlarımız olmayı hayal ettim ve 20 yıl sonrasında hayatımın en hoş tecrübelerinden birini yaşadım. Kupayı konuta getirdik. Bunu asla unutmayacağım. 15 Temmuz 2018’de hissedilen hislerin her birini hala hissediyorum. Hayatımın en inanılmaz ve unutulmaz anlarından biriydi” dedi.

Aynı vakitte maruz kalmış olduğu fizikî ve ruhsal yıpranma sebebiyle de bu sonucu almış olduğu belirtilen 29 yaşındaki futbolcu, 10 senelik süreçte 93 kere ulusal formayı giyerken, 5 kere de rakip fileleri havalandırdı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu