FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’dan depremzedeler için yardım kampanyası

Türkiye güne makus haberle uyandı. Sabaha karşı 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok vilayette de hissedilen 7.4 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Bu makus haberin akabinde Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ve kulüpler de geçmiş olsun paylaşımlarında bulunmuş oldu.

Süper Lig grupları Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor zelzele bölgelerinde etkilenen vatandaşlar için yardım çalışmalarına başladığını duyurdu.

Galatasaray, depremzedeler için yardım kampanyası başlattığını şöyleki belirtti:

“Galatasaray Spor Kulübü olarak merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen zelzeleyle ilgili gelişimleri üzülerek takip etmekteyiz. AFAD iş birliğinde resmi derneklerimiz, spor okullarımız ve yandaş kümemiz vasıtasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Taçspor Tesisleri’nde toplanacak yardımlar muhtaçlık olan bölgelere ulaştırılacaktır. Tüm sporseverlerin dayanağını bekliyoruz.”

Beşiktaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre vilayetlerde de hissedilen sarsıntıdan etkilenen depremzedeler için yardım kampanyası düzenleyeceğini şöyleki duyurdu:

“Kulübümüz, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre vilayetlerde de hissedilen sarsıntıdan etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak suretiyle yardım kampanyası düzenleyecektir. Düzenlenecek yardım kampanyasıyla ilgili ayrıntılar önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı sonucunda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza bir kere daha Tanrı’tan rahmet, yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Fenerbahçe, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzelenin akabinde yardım için çalışmalara başlandığını şöyleki deklare etti:

“Kahramanmaraş başta olmak suretiyle Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa ile beraber birçok vilayetimizde hissedilen ve tüm Türkiye’yi hüzne boğan zelzele felaketi sonrasında Kulübümüz adımlar atmak için hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük ‘Sivil Cemiyet Kuruluşu’ olarak bugüne dek ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanmış olan ulusal yıkım karşısında en yararlı adımı atmak için çalışmalara acilen başladık. Yapılacak görüşmeler sonucunda belirleyeceğimiz aksiyon planıyla afet bölgelerindeki yurttaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz.”

Trabzonspor’da sarsıntı bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için yardım beklediklerini belirterek şunları kaydetti:

“Zelzele bölgesindeki yurttaşlarımızın yaralarını sarmak için yardımlarınızı bekliyoruz. Gereksinim listesindeki yardım gereçlerini Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezine teslim edebilirsiniz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu