FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Yargıcı Akademisi tarafınca Seçkin CORE Kampı Düzenlendi

Süper Lig hakemlerinin yer almış olduğu Seçkin CORE eğitimi kapsamında;

a. UEFA eğitimlerinde aktarılan son olarak talimatlar, lokal kliplerle çeşitlendirilerek, mümkün olduğunca tahlil ve söyleşi ortamı oluşturularak iştirakçilere değişik eğitmenler tarafınca aktarıldı.

b. Yargıcı Akademisi kapsamında; hakemlerin şahsî gelişim ve farkındalıklarını arttırmak maksadıyla Dr. Gökyüzü Özer Özdemir tarafınca vücut lisanı, Dr. Ertan Görgü tarafınca ise bağlantı hususlarında iştirakçi hakemlerimize eğitimler verildi.

c. Saha uygulamalarından kurgulanan durumlardan yola çıkılarak, hakemlerin ilgili konumlar için verdikleri kararlardan alınan imgelerle oluşturulan görüntü tahlil ve geri bildirim emek harcamaları ile, hakemlerin performansları daha detaylı halde incelendi. Ayrıyeten hakemlerin şahsî gelişimleri ve tahlilleri için de kıymetli bir emek verme fırsatı yaratıldı.

d. Seçkin CORE programının son kademesi, ligimizde misyon alacak olan hakemlerin, atanacakları birinci karşılaşmalarında izlenmeleri ve bu maçlarla ilgili kendileriyle tahlil yapılarak geri bildirimde bulunulması ile tamamlanacak. Bu uygulama, Seçkin CORE kursunun kamp kademesinin akabinde misyon alan 2 yargıcı için yapılmış oldu ve iştirakçi başka 7 yargıcı için de birinci atanacakları karşılaşmalarında eğitimciler tarafınca gerçekleştirilecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu