FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

İtalya’da soruşturma büyüyor: Sırada Milan ve Napoli var

2006’da Calciopoli skandalı ile Serie B’ye düşürülen Juventus, yine şok bir kararla karşı karşıya kalmıştı. 15 puanı silinen Juventus, oyuncu maaşlarında ve aktarma bütçelerinde bir takım mali ihlallerden hatalı bulunmuş oldu.

Ek olarak ehemmiyetin sportif yöneticisi Paratici’ye 2.5, önder Agnelli ve Arrivabene’ye 2 yıl, Cherubini’ye 1 yıl 4 ay ve Pavel Nedved’e 8 ay futboldan men cezası getirildi.

Gelişmelerin akabinde zebraların 2019-2020 döneminde elde etmiş olduğu lig şampiyonluğu da ellerinden alınabilir.

MILAN’IN DA BAŞI DERTTE

İtalyan mali polisi, geçen yıl ABD’li RedBird Capital Partners şirketinin satın almış olduğu Milan’ın satış sürecine dair araştırma başlattığını belirtti. Corriero dello Sport’un yapmış olduğu habere nazaran soruşturma, kulübün eski bir azınlık üyesi olan Lüksemburg merkezli Blue Skye şirketinin şikayeti üstüne başlatıldı.

Blue Skye’ın tıpkı vakitte da bu satış sürecini durdurmak için teşebbüslerde bulunmuş olduğu söz edildi. Milan savcısı Giovanni Polizzi ve yardımcısı Maurizio Romanelli’nin evrakında kimliği belgisiz şahısların zimmetine para geçirme tezi yer ediniyor.

SIRA NAPOLI’DE

Bir soruşturma da bu yıl şampiyonluğun en savlı adı Napoli’ye. Savcı Guiseppe Chine, Napoli’nin 2020’de Lille’den aktarma etmiş olduğu Victor Osimhen için aktarma muahedesinin ispatlarını istedi.

Bu aktarma karşılığında dört oyuncu Lille’e kiralık olarak gönderilmişler ve sonrasında kontratları feshedilmişti.

DİĞER EKİPLERİ DA İNCELEMELER

Davada adı geçen diğeri kulüpler Sampdoria, Pro Vercelli, Genoa, Parma, Pisa, Empoli, Novara ve Pescara’nın yöneticileriyle beraber beraat ettikleri aktarıldı.

FUTBOLCULARIN DA CANI YANACAK

Torino takımında 2019-2021 yılları ortasında forma giyen 40 futbolcunun, gruptan men edilmesi planlanıyor. 40 futbolcunun ortasında şu an Atalanta’da forma giyen ulusal futbolcumuz Merih Demiral da yer ediniyor.

Merih ile bir arada Al-Nassr’a vaka halde aktarma olan Cristiano Ronaldo da futboldan bir ay men edilebilir.

UEFA VE FIFA DA DEVREYE GİRECEK

İtalya futbol federasyonunun cezaların UEFA ve FIFA’yı da kapsayacak formda genişletilmesi üstüne iki kurumun da soruşturma başlatması planlanıyor. Juventus’un da cezaların akabinde İtalya Olimpiyat Komitesi (CONI) Spor Güvence Konseyi’ne itirazda bulunacağı sav edildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu