FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Kasımpaşa’dan yargıcı açıklaması: İtimat duygusu kalmamıştır

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Kasımpaşa, Hatayspor deplasmanından 1-0 yenik ayrıldı. Lacivert-beyazlı kulüpten meydana getirilen açıklamada, yargıcı Murat Erdoğan’ın düdük çaldırmış olduğu çabada Fode Koita’ya meydana getirilen müdahalenin penaltı olduğu savunulurken, “Net bir penaltı olduğu görülen konuma dahi gerek hakemin gerek ise VAR hakemlerinin müdahale etmemesi makûs niyetlerinin en net göstergelerinden bir tanesi olmuştur” denildi.

Kasımpaşa Kulübü’nün açıklaması şu şekilde: “Dizgesel olarak meydana getirilen yargıcı kusurlarından yalnızca Kasımpaşa Spor Kulübü değil, tüm kulüpler yakınma eder hale gelmiştir. Hakemlik müessesine karşı inanç duygusu kalmamıştır. Adaletsiz idareden her ekip neredeyse her maç sonrasında yakınma etmektedir. Hiçbir ekibin kayrılmadan-kollanmadan cezalandırılmadan adil ve eşit kurallar altında geçmesini dilediğimiz bir dönemden yanayız. Bir müddettir grubumuza karşı meydana getirilen kusurlar ve takınılan tavır son olarak Hatayspor maçında da kendini göstermiştir. Hatayspor karşılaşmasında, Fode Koita’ya meydana getirilen taraflı yansız tüm spor kamuoyu tarafınca net bir penaltı olduğu görülen duruma dahi gerek hakemin gerek ise VAR hakemlerinin müdahale etmemesi iğrenç niyetlerinin en net göstergelerinden bir tanesi olmuştur. Bir ikincisi ise 90+7’de yediğimiz gol öncesinde olmayan bir faulün üretilmesi artık bardağı taşıran son damla olmuştur.

Bu durumu çözecek tek yetkili kurum Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Tahlil için ne yapılacaksa daha çok zaman kaybetmeden harekete geçilmelidir.Bu çarpık sistemin değişmesi için asla zaman kaybedilmemelidir. Zira tüm kulüplerin inanç ve hakkaniyet hislerinin bu kadar zedelenmesi, Türk futbolunu karanlık bir yola itmeye devam edecektir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu gidişata “DUR” dememesi halinde değişik aksiyonları gündeme alacağımızın bilinmesini isteriz.”

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu