FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Lale Orta başkanlığındaki Merkez Yargıcı Heyeti vazifeye başladı

TFF İdare Kurulu’nun huzurunda meydana gelen yemin merasimin akabinde konuşan MHK Lideri Lale Orta, 29 Ocak 2023 tarihinde Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve İdare Heyetinin teveccühü ile Merkez Yargıcı Heyeti Lideri olarak atandığını hatırlatarak, “Ilk olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Konseyimizi; futbol kamuoyunun yargıcı topluluğundaki hizmetleriyle yakından tanımış olduğu deneyimli adlardan ve başarıya ulaşmış hakemlik geçmişleriyle Türk hakemliğine katkı elde etmiş, birikimleriyle heyetimize dinamizm katacağınıza inandığımız adlardan oluşturduk. Bizlerden evvel vazife icra eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek misyona adım atmak isterim. Yargıcı topluluğunun her ferdinin dayanağına, pozitif yönde katkılarına gereksinimimiz var. Futbolun tüm paydaşlarının, yargıcı topluluğunun her ferdinin dayanağına, pozitif yönde katkılarına muhtaçlığımız var.” dedi.

“Önceliğimiz hakemlerimizin üst düzey performans göstermelerini sağlayacak refah ve inanç ortamını oluşturmak”

Sürem ortasında vazifeye başladıklarının ve dönem ortası yargıcı kampının şimdi tamamlandığını kaydeden Orta, “Öncelikli gayemiz, hakemlerimizin dönem sonuna kadar çıkacakları tüm karşılaşmalarda üst düzey performans göstermelerini sağlayacak refah ve inanç ortamını oluşturmak. Bu süreçte yapacağımız dokunuşlarla sizlere ileride yapacaklarımızla ilgili pozitif yönde fikirler vermeye çalışacağız. Önümüzdeki devirde daima beraber hakemliğin geleceği için kıymetli emekler yapmayı ve bugün elde edilecek pozitif yönde havayla Türk hakemliğiyle ilgili büyük hayallerimizin kamuoyu nezdinde kabul görmesi için uğraş vereceğiz. Birikimi olan, tecrübeli yargıcı kökenli bir heyetiz. Türk hakemliğinin kuvvetli istikametlerini, zayıf istikametlerini, sorunlu alanları, kamuoyunun beklentilerini, hakemler üstünden yaşanmış olan tartışmaları biliyoruz. Bizlere verilen bu vazifede; futbolun tüm paydaşlarının bizlere sağlayacağı dayanağı fazlaca önemsiyoruz.” biçiminde konuştu.

“Hataları en aza indirgemek için uğraş göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın”

Güzel şeyler başaracaklarının azmi ve inancını taşıdıklarının altını çizen MHK Lideri Lale Orta, “Türkiye’de hakemin değil; futbolun konuşulması önceliğimizdir. Hakemlerimizin alandaki muvaffakiyetinin Türk futbolunun marka bedeline kıymetli katkı sağlayacağının farkındayız. Yanlışları en aza indirgemek için çaba göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Hakemlerimizi daha eğitimli, donanımlı, fizikî ve mental açıdan daha kuvvetli hale getirecek emekler yapacağız. Türk hakemliğinin dünya arenasında daha muntazam yerlerde temsil edilmesi için çabalayacağız. İsimler sembol, Türk hakemliğinin daima başarısı gayemiz olacak.” diye konuştu.

“Bu vazifeye getirilmem, toplumun tüm alanında Türk bayanının neler yapabileceğiyle ilgili kıymetli bir mesajdır”

Cumhuriyetin 100. senesinde bir kadın olarak Merkez Yargıcı Konseyi Başkanlığı’na atayarak kendisini bu misyona layık gören TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve İdare Kurulu’na bir sefer daha teşekkür eden Orta, “Bu vazifenin fazlaca manalı ve kıymetli bulunduğunun bilincindeyim. Yalnızca futbol alanlarında değil, sporun tüm alanlarında, toplumun tüm alanında Türk bayanının neler yapabileceğiyle ilgili kıymetli bir iletidir. Bu bedelli gösterime haiz yöneticilerle emek verme fırsatı bulduğum için kendimi talihli olarak görüyorum.” tabirlerini kullandı.

“Beraber fazlaca çalışacağız ve yargıcı topluluğunu daha güzel bölgelere taşıyacağız”

Merkez Yargıcı Kurulu’ndaki tüm arkadaşlarına misyonu kabul ettikleri için teşekkür eden Lale Orta kelamlarını şu şekilde tamamladı:

“Beraber muvaffakiyete ulaşacağımıza inancım tamdır. Yargıcı arkadaşlarımız bilsinler ki, onlarla uygun bir bağlantı ve dayanışma içinde olacağız. Beraber fazlaca çalışacağız ve yargıcı topluluğunu daha muntazam bölgelere taşıyacağız. Öncelikli işlerimizi yoluna soktuktan sonrasında sizlerle gelecek vizyonumuzla ilgili fazlaca kıymetli bilgiler paylaşacağız.” dedi.

Yemin merasiminin akabinde misyona süregelen Merkez Yargıcı Kurulu’nun vazife dağılımı ise şu şekilde oluştu:

Prof. Dr. Lale ORTA Önder, PMİK Lideri ve VAR Sorumlusu
Tolga ÖZKALFA Önder Vekili, PMİK Üyesi, VAR ve 4. Bölge Sorumlusu
Ahmet İBANOĞLU PMİK Üyesi, 5. Bölge ve 8. Bölge Sorumlusu
Cemalettin Ali KUNAK PMİK Üyesi, 3. Bölge, 8. Bölge ve BAL Sorumlusu,
Prof. Dr. Ali KIZILET EPAK Lideri, Plaj ve Futsal Sorumlusu
Sadettin GÜLER 1.Bölge, 2. Bölge ve Gözlemci İşleri Sorumlusu
Süleyman ABAY 1.Bölge ve 2. Bölge Sorumlusu
Hamza MISIR 6. Bölge Sorumlusu
Aynur Aysun AKAR 7. Bölge ve Kadın Futbol Sorumlusu

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu