FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Lazar Markovic: Büyük bir yıkım

Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan sarsıntısı en ağır halde hisseden Gaziantep’te, Üstün Lig temilcisi Gaziantep FK’nın futbolcusu Lazar Markovic, yaşanmış olan zelzelenin akabinde Telegraph’a konuştu.

Telegraph’ta, Türkiye’de yaşanmış olan büyük sarsıntıya değinilirken, Gaziantep forması giyen Sırp futbolcular Lazar Markovic ve Marko Jevtovic’in, ekipten kimi futbolcularla beraber felaketten kıl hissesi kaçtığı açıklandı. Kelam mevzusu oyuncuların, Gaziantep FK’nın, Antalyaspor ile deplasmanda oynadığı maçın akabinde Antalya’da kalmış olduğu ve bu sayede zelzeleden ziyan görmediği aktarıldı.

Markovic ise, “Şu anda düzgünüz, hayattayız lakin Türkiye’nin güneyi, Gaziantep büyük bir yıkım yaşadı.” dedi.

“SÜREKLİ TEMAS HALİNDEYİZ”
Sırp futbolcu, kelamlarına, “Şu anda Antalya’dayız. Bu yalnızca bir rastlantı. Zira maçtan sonrasında üç gün müsaade aldık ve ailelerimizle Antalya’da kalmaya karar verdik. Sarsıntıdan bu şekilde kaçtık. Aileleriyle beraber on kadro dostum daha burada. Ekibin geri dönen kalan kısmı ise otomobilde, dışarıda ve idman merkezimizde. Daima temas halindeyiz” diye devam etti.

28 yaşındaki futbolcu, “Hepimiz, tüm Türkiye oldukça korkuyor. Bu röportajdan evvel Gaziantep’te yeniden şiddetli bir zelzele oldu. Burada, Antalya’da da hissedildi. Tek söyleyebileceğim beşerler için oldukça üzgünüm. Yaşanmış olan trajedi sebebiyle Türk halkı ile dayanışma içerisindeyiz. Ümit ederim her şey, mümkün olan en kısa sürede olağana döner” sözlerini kullandı.

“TANRI BİZİ KURTARDI”
Markovic, son olarak, “Neler bulunduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Türkiye’den vahim fotoğraflar geliyor. İlah bizi kurtardı, diğeri ne diyeceğimi bilmiyorum. Gaziantep’ten ve başka kentlerde olanları okudukça üzülüyorum. Zelzele sebebiyle Türkiye tam manasıyla “Durdu”, iyi mi devam edeceğimizi bizlere bildirmelerini bekliyoruz” yorumunu yapmış oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu