FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Son dakika haberi! Hataysporlu Christian Atsu’dan kafi haber!

Kahramanmaraş’ta yaşanmış olan 7.7’lik zelzele sonrası yıkılan binaların enkazında kalan insanların çıkarılmasına devam ediliyor.

Depremden en oldukca etkilenen vilayetlerden kabul edilen Hatay’da da büyük hasar meydana geldi. 

ATSU İÇİN YENİ AÇIKLAMA

Dün yaşanmış olan zelzele sonrası Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu’ya ulaşılamıyordu. Atsu’nun yanı sıra Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’a ulaşılamıyor. Sabah saatlerinde Radyo Gol’e konuşan Hatayspor Basın ve Dış Bağlantılar Sözcüsü Mustafa Özat, ” Christian Atsu yaralı olarak çıkarıldı. Sportif yöneticimiz Taner Savut, maalesef hala yıkıntı altında. Hatay oldukca etkilendi. En tehlikeli saatlerin sonuna yanlışsız geliyoruz. ” dedi.

KERİM ALICI İLE BURAK ÖKSÜZ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Kerim Alıcı’nın kendi imkanlarıyla enkazdan çıkmış olduğu ve esenlik durumunun da kafi olduğu öğrenildi. Öte taraftan Bertuğ Yıldırım ile Burak Öksüz ve kulüp tercümanı Emre kurtarıldı.

Ek olarak kendisine ulaşılamayan Onur Ergün’ün de durumunun uygun olduğu öğrenildi. Hatayspor’da teknik heyetten iki ismin de enkazdan sağ kurtulmuş olduğu açıklandı. 

Bertuğ Yıldırım’dan izahat, ‘Arayan, soran her insana oldukca teşekkür ederim. Fazlaca düzgünüm, şebeke problemi olduğundan telefonlara cevap veremiyorum. Hepimize geçmiş olsun.’

Hatayspor Antrenörü Murat Bel ve ailesi enkazdan çıkarıldı, durumları iyi

Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu, Akdeniz bölgesinde birçok ili etkileyen ve Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası spor topluluğundan sevindirici haberler gelmeye devam ediyor.

Spor Toto Mükemmel Lig takımlarından Hatayspor’da teknik yönetici Volkan Demirel’in grubunda yer edinen atletik performans antrenörü Murat Bel ve ailesi, enkazdan sağ bir halde çıkarıldı. Bel ve ailesinin durumunun muntazam olduğu açıklandı.
Hatayspor’da daha evvel de teknik heyetten iki ismin yanı sıra futbolculardan Burak Öksüz, enkazdan sağ olarak kurtulmuş; futbolculardan Onur Ergün ve Bertuğ Yıldırım ise durumlarının güzel olduğuna dair paylaşımlar yapmıştı.

ONUR ERGÜN’DEN AÇIKLAMA

Hatayspor futbolcusu Onur Ergün resmi sitesinden bir izahat yaparak durumunun güzel bulunduğunu ve şebekeden dolayı kendisine ulaşılamadığını duyurdu.

BARIŞ ALICI, KARDEŞİ KERİM’İN YAŞADIKLARINI ANLATTI

Sulh Alıcı, Spor Arena’ya yapmış olduğu açıklamada kardeşi Kerim’le görüşmesinin akabinde zelzele anında yaşananları şöyleki özetledi:

“1 saat evvel olan sarsıntıdan sonrasında ulaşamıyorum kendisine. Sabah konuştuğumda esenlik durumu yeterliydi. Küçücük yalnızca çizikler ve kanamalar vardı, oldukca büyük bir şey yoktu. Gece Zelzele esnasında Tanrı’tan uyanıkmış. Sarsıntı anında duvar tam üstüne yıkılırken Tanrı’tan ortada dolap ve masa varmış. Duvar onların üstüne gelmiş. Sonrasında duvara yumruk atmış ve sağ salim çıkmış. Birebir apartmanda yaşadıkları hocalar ve futbolcular vardı. Onlar da sağ salim çıkmış enkazdan. Fazlaca şükür en azından can kaybı olmadı. Bir saat evvel olan sarsıntıdan sonrasında ulaşamıyorum. Hatay’da artçı zelzeleler var.”

VOLKAN DEMİREL CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Volkan Demirel, Instagram hesabından yapmış olduğu canlı gösterim esnasında gözyaşları içinde bölgeye yardım istedi. Demirel, “Ne kadar olanak var ise, hepsini göndermenizi isterim. Yalnızca Hatay değil, çevre vilayetlerde de durum tıpkı. Tanrı isteği için yardım edin” dedi.

Chelsea ve Newcastle’dan bildiri var

Hâlâ haber alınamayan Atsu’nun eski kulüpleri Chelsea ve Newcastle United’dan paylaşım geldi. Chelsea, “Senin için yakarma ediyoruz, Christian Atsu” notunu düşerken, Newcastle da, “Pozitif yönde haberler için yakarma ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat: Christian Atsu Taner Savut, maalesef hala yıkıntı altında

Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok vilayet, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki zelzeleyle sallandı. Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, yaşanmış olan zelzele felaketinin akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu.

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in ekibi bir ortaya topladığını söz eden Mustafa Özat, “Oyunculardan Christian Atsu ve sportif yöneticimiz Taner Savut, maalesef hala yıkıntı altında. Christian Atsu hakkında Portekiz kaynaklı bir haber ulaşıldı diyor fakat biz ulaşamıyoruz kendisine. Hiç kimseye ulaşamıyoruz. O bölgeye de ulaşamıyoruz. Ulaşabilsek esasen dünyalar bizim olacak. Yardım bekliyoruz. En güç ulaşılabilecek yer bizim orası. Şu anda en oldukca desteğe gereksinim olan yer Hatay. Zelzele bölgelerinde her insanın desteğe gereksinimi var lakin Hatay’da desteğe muhtaçlık oldukca. Ne battaniye verilen yer var ne çorba dağıtımı meydana getirilen bir yer var, hiçbir şey yok. Zelzele olduğu saatten bu yana kaç saat geçti. Dualara muhtaçlığımız var. 2 eksiğimiz var tesislerdeyiz. Yarından itibaren inançlı bir halde tesislerden tahliye sürecine başlayacağız” dedi.

 

KASIMPAŞA KAFİLESİNİN DURUMU İYİ

Kasımpaşa kafilesi Hatayspor maçı sonrası Hatay’da kalmıştı. Kaldıkları otelde zelzeleye yakalandılar. Lakin tüm kafilenin durumu güzel. Bugün hususi uçakla İstanbul’a dönecekler.

 

(Yakup Çınar – Fanatik.com.tr)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu