FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Spor camiasın tek yürek! Haluk Levent yardım yapanları deklare etti

Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıyla sallandı. Dün Sabah meydana gelen şiddetli sarsıntıdan yalnızca saatler sonrasında, bölge 7.6’lık bir sarsıntıyla daha sallandı. Tüm Türkiye zelzele bölgesi için seferber olurken, müzikçi ve AHBAP platformu kurucusu Haluk Levent, yardım için bağış meydana getiren meşhur spor insanlarını deklare etti.

2 ZELZELE OLDU

6 Şubat saat 4.17’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Sarsıntının sertliği Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da sarstı. AFAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde bölgede 7.6 büyüklüğünde bir zelzelenin daha meydana geldiğini duyurdu. Merkez üssünün Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olduğu açıklandı.

CAN KAYBI 2 BİN 921’E YÜKSELDİ

Afet ve Acil Durum İdare Başkanlığı (AFAD) Lideri Yunus Sezer, “Can kaybı sayısı an prestijiyle 2 bin 921’e terfi etti. Yaralı vatandaşımızın sayısı 15 bin 834” dedi.

Müzisyen kimliğinin haricinde kurucusu olduğu AHBAP platformu vasıtasıyla yapmış olduğu yardımlarla da isminden sıkça kelam ettiren Haluk Levent, tüm ülkeyi kahreden zelzelenin akabinde; “Bu şekilde bir felakette bu ülkeye fenalık yapmak istemiyorsanız lütfen lakin lütfen kentin valilikleri ile görüşmeden yardım yollamayın. Her şey tıkanıyor. Şimdiden ‘Şu kadar kamyon yollayalım şuraya şunu yollayalım’ suretiyle tweetler gördüm. Yapmayın! Etmeyin! Emek harcamalar nüzul oluyor sonrasında” ikazında bulunmuş oldu.

TWITTER HESABINDAN DUYURDU

AHBAP derneği ile beraber zelzele bölgesine yardımda bulunmaya devam eden Levent, dün akşam saatlerinde meşhur adların dayanışma ve yardım gayesiyle kendisiyle irtibata geçtiğini şu iletiyle duyurdu: Dayanışma ismine birinci arayan Kıvanç Tatlıtuğ oldu. 200 bin TL bağış yapmış oldu. Ayrıyeten lojistik gereksinim için dayanak vereceğini söylemiş oldu Akabinde Merih Demiral aradı. 1 milyon TL bağış yapmış oldu. Ve sevgili kardeşim Murat K. kardeşim 325.646 dolar bağış yapmış oldu.

ÜNLÜ İSİMLERİ AÇIKLAMAYA DEVAM ETTİ

Peşinden tek tek bağış meydana getiren meşhur adları açıklamaya devam eden Levent, “Mert Hakan Yandaş aradı, 200 bin TL bağışladı. Efsaneleşmiş futbolculardan Hakan Balta ve eşi Derya Balta 300 bin TL bağış yapmış oldu. Ve Mustafa Ceceli 200 bin TL, çabucak sonrasında Emre Kılınç 150 bin TL bağış yapmış oldu” diye yazdı.

“Oyuncu Burak Deniz 150 bin TL ve sevgili akrabam Edis Görgülü ise 400 bin TL bağış yapmış oldu” diyerek Tweet serisine devam eden müzikçi; “Sevgili Burak Yılmaz 300 bin TL, sevgili Celil Nalçakan 100 bin TL, Aras Bulut İynemli 200 bin TL, İrem Derici 150 bin TL, Çağlar Söyüncü 50 bin euro ve Cengiz Ünder 50 bin euro bağışladı” tabirlerini kullandı.

SPOR TOPLULUĞUNDAN DEPREMZEDELERE YARDIM YAPAN İSİMLER

Merih Demiral 1 milyon TL
Emre Kılınç 150 bin TL
Hakan Balta 300 bin TL
Mert Hakan Yandaş 200 bin TL
Burak Yılmaz 300 bin TL
Nevzat Aydın 1 milyon TL
Çağlar Söyüncü 50 bin Euro
Cengiz Ünder 50 bin Euro

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu