Ünyespor

Yeni Ünyespor, Ünyelilerin Öz Malıdır

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünyespor camiası ile bir araya gelerek kurulması planlanan Yeni Ünyespor kulübü ile alakalı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Çamyar, “ Yeni Ünyespor, Ünyelilerin öz malıdır.

Gelin hep beraber, kaybolan kupaları bir kez daha toplayalım, Yeni Ünyespor çatısı altında gelecek nesillere ulaştıralım” diyerek Ünyelileri Yeni Ünyespor’a sahip çıkma veyavet etti. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünyespor’un amatör lige düşmesinin ardından Ünyespor ile Belediyespor’un tek çatı altında birleşmesi için Ünyespor camiasıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Ünyeli iş adamları ve kulüp yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda birleşmeyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünyespor’u bir kez daha ayağa kaldırmanın yolunun yeni Ünye Spor ile mümkün olacağını belirterek, “biz geçen senede ifade etmiştik bu şehrin takımı olsun noktasında görüş beyan etmiştik. Bizler Ünyespor’u bir kez daha ayağa kaldırmanın yolunun Yeni Ünyespor ile mümkün olacağını düşündük ve bununla ilgili bir çalışma başlattık.

Ünyespor’a alt yapı olmak, için kurulmuş olan ve bugün borçsuz, hesabı verilebilir bir takım olan Ünye Belediyespor’u Yeni Ünyespor’un temeline koymayı ve iki takımın birleşmesinin en akılcı çözüm olacağı inancı ile bir irade ortaya koyduk” dedi. Şeffaf Yönetim Ön Planda Olacak Yeni kurulacak sistemde şeffaf bir yönetim ve yapı kurulmasından yana oldukları dile getiren Başkan Çamyar, “Hiç kimsenin kirletme cüretinde veya cesaretinde bulunamayacağı kadar şeffaf ve kontrol edilebilir bir yapı ortaya çıksın istiyoruz.

Bütün işlemlerin kulübe ait banka hesaplarının üstünde yürüdüğü, her bağışçıya bağış makbuzu ile beraber adına kesilmiş banka dekontunun da adresine gönderildiği bir sistem kuracağız. Her futbolcu ve kulüp çalışanı kontratının karşılığını bankamatik kartı ile bankasından alacak.

Banka hesaplarımız bütün idarecilere ve basına açık olacak” ifadelerini kullandı. “Yeni Ünyespor’un Kapısı Herkese Açık” Konuşmasının son bölümünde tesisleşme konusunda yeni girişimlerde bulunacakalrını dile getiren Başkan Çamyar, “Tesisleşme konusunda, İlk etapta binicilik tesislerimizde bulunan binalardan birini futbolcularımızın kalabileceği hale getireceğiz.

Bu alanda futbol sahalarımız zaten var. Aynı alana bir kulüp binasının inşaatı başlamak için gerekli girişimleri başlatıyoruz. Yeni Ünyespor’un kapısı yalnızca futbol oynamak isteyen her futbolcuya sonuna kadar açıktır. Bu kapı Yeni Ünyespor’un idaresinde bulunmak isteyen herkese de açıktır.

Yeni Ünyespor bütün Ünyelilerin öz malıdır. Bizim 10 000 340 kişi kapasiteli bir stadımız var ve orada tüm spor severlere yer var. Gelin hep beraber, kaybolan kupaları, yırtılan resimleri bir kez daha toplayalım ve hepimizin anılarında derin izleri olan Ünyespor’u Yeni Ünyespor çatısı altında gelecek nesillere ulaştıralım” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu