Faydalı bilgiler

Galatasaray’ın Efsaneleri

Galatasaray’ın efsaneleri takımın geçmiş yıllarında görev yapmış olan çok farklı ve aynı zamanda değerli isimlerden oluşmaktadır. Bundan dolayı büyük bir önem arz ederler.

Galatasaray’ın Efsaneleri Kimler?

Galatasaray’ın efsaneleri arasında sayabileceğimiz isimler şöyledir;

  • Metin Oktay bunların başında gelir. 1936 yılında doğmuştur. Galatasaray takımında toplamda 13 sene forma giymiştir. İlk döneminde 157i ikinci gelişinde ise 137 gol atmasını başarmıştır. Milli takımda da 19 gol kaydetmiştir.
  • Sarı kırmızılı takımda 5 sene forma giyen Hagi de önemli bir isimdir. Bu süre zarfında 132 maça çıkmıştır. 59 gol atmıştır. Özellikle frikikleri ve asistleri sayesinde takıma büyük katkı sağlamıştır.
  • Okan Buruk hem golleri hem de yapmış olduğu asistler sayesinde adını efsanelerin arasına yazdırmayı bilmiştir.

Galatasaray Efsane 11

Galatasaray’ın en iyi kadrosu taraflı tarafsız birçok kişi tarafından 2000 yılında görev yapmış olan kadro şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bundan bir sene sonra UEFA Süper kupasını almış olan kadro da büyük önem arz eder. Bunların içinde dikkat çeken oyuncular büyük önem arz eder.

Taffarel, Hagi, Jardel, Bülent Korkmaz, Okan Buruk, Ergün Penbe, Ümit Davala, Popescu, Suat gibi isimlerin bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Bunların çok büyük bir kısmı ayrıca 1996 ile 2000 yılları arasında tam 4 sene boyunca üst üste şampiyon olmuş olan kadroda da bulunmuşlardır. Sarı kırmızılı ekip bu isimler sayesinde oldukça dikkat çekici başarılara imza atmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu