Haber

Flamengo Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’dan Türkiye’de dev dayanak

Türkiye’de yaşanmış olan zelzelelerin akabinde spor dünyası da birinci günden harekete geçti. Dünyanın dört bir yanından atletler ve antrenörler Türkiye için seferber oldu. 

Bu isimlere Brezilya’da misyon icra eden Fenerbahçe’nin eski teknik adamı Vitor Pereira da katıldı.

TFF’NİN YOL HARİTASI AŞİKÂR OLDU

Asrın felaketi sonrası futbol dünyasıyla ilgili zamanı kararlar almak zorunda kalan Türkiye Futbol Federasyonu, Hatayspor’dan sonrasında Gaziantep Futbol Kulübü’nün de ligden çekilme talebine pozitif karşılık verdi.

LİGİN KALANI İÇİN KARAR VERİLDİ

Ligin bundan sonraki sürecine ilişik kararlar alan Mehmet Büyükekşi ve grubu, resmi duyurular için son çalışmalarını yapıyor.

HATAY VE ANTEP YENİK SAYILACAK

Yönetimde alınan kararlar şu şekilde; Hatayspor ve Gaziantep 6 Şubat’tan sonraki tüm lig maçlarında 3-0 hükmen yenik sayılacak.

ŞARTSIZ OLARAK GELECEK DÖNEM MUHTEŞEM LİG’DELER

İki kulüp rastgele bir kural olmaksızın 2023/2024 döneminde Mükemmel Lig’de yer alabilecek. Geçmişe dönük rastgele bir puan revizesi ise olmayacak. Hatay ve Antep’in oynadığı tüm maçlar mevcut skorlarıyla tescil edilecek.

YABANCI TRANSFERİ İÇİN EK KONTENJAN

Süper Lig kulüpleri, Hatay ve Antep’ten yabancı oyuncu geçirme ederse bu döneme hususi ek yabancı kontenjanı kazanacak. Bu senaryoda ilgili kulübe birinci 11’de 9 yabancı 2 yerli oyuncu bulundurma imkanı verilecek. Geniş takımlarda ise 14+3 yerine 16+3 yabancı bulundurma özgürlüğü tanınacak.

KUPADA SİVASSPOR YARI FİNALDE

Bir diğer hususi karar da Türkiye Kupası ile ilgili. Çeyrek finalde Hatayspor’la eşleşen Sivasspor, 3-0 hükmen galip sayılacak ve yarı finale yükselecek.

HATAY GELECEK DÖNEM KUPADA ÇEYREK FİNALDE

Hatayspor’un önümüzdeki dönem bu yılki sıralama gözetilmeksizin çeyrek finalden itibaren kupaya dahil edilmesi planlanıyor.

VITOR PEREIRA’DAN ALKIŞLANACAK HAREKET

Fenerbahçe’nin Eski Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’nın çalıştırdığı Flamengo’da teknik kurul ve futbolcular, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için ortalama 30 milyon lira bağışladı.

Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’de yaşanmış olan sarsıntının akabinde Brezilya’da bağış toplanmasına öncülük etti.

DEV YARDIM

Brezilya’da gösterim icra eden Fanaticos Haber sitesinde yer edinen habere nazaran, Flamengo yöneticileri, futbolcular, teknik kurul ve Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 8 milyon Brezilya reali (30 milyon TL) topladı.

Öte taraftan Flamengo ve Al Ahly’nin karşılaşmış olduğu çabayı Brezilya grubu 4-2 kazanırken Vitor Pereira hiçbir golde luk yaşamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu