Haber

Futbolculardan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına dayanak daveti

İçişleri ile Endüstri ve Teknoloji bakanlıklarının uyumunda sarsıntılardan etkilenen vatandaşların barınma muhtaçlıklarını karşılamak emeliyle başlatılan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına futbol dünyasından da dayanak daveti geldi.

Videolu bildiride Fenerbahçeli futbolcu İrfan Can Kahveci, “Yaraları sarma vakti. Haydi bir aileye de sen el ver. ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına dayanak ol, beraber iyileşeceğiz” dedi.

Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu ise, “Kimse yuvasız kalmasın istiyoruz. www.evimyuvanolsun.org internet sayfası üstünden depremzedelere konutumuzu açıyor ya da kira takviyesinde bulunuyoruz. Dayanışmaya sen de katıl” sözlerini kullandı.

Rangers’da forma giyen ulusal futbolcu Rıdvan Yılmaz da, “Afetzedelere meskenlerimizi açıyor, onlara kira dayanağında bulunuyoruz. Kampanyamıza sen de katıl. Depremzedelerin yaşamını kolaylaştır” diye konuştu.

Trabzonsporlu Dorukhan Toköz de, “Onların en oldukça sıcak bir meskene gereksinimi var. ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına dayanak ol, onların da sıcak bir meskeni olsun. Artık takviye ve birlik zamanı” biçiminde konuştu.

Bir diğer Trabzonsporlu futbolculardan Yusuf Yazıcı, “Afetzedelerin şu anki en büyük gereksinimi barınma. Evimyuvanolsun.org adresi üstünden siz de konutunuzu depremzedelere açabilir, düşük bir bedelle kiralayabilir ya da kira takviyesinde bulunabilirsiniz. Haydi bir hayata dokunalım” derken, Ümit Bozok ise, “Afetzedelere meskenini tahsis etmeyi, düşük bedelle kiralamayı ya da kira takviyesinde bulunmayı düşünüyorsan sen de evimyuvanolsun.org adresi üstünden bir hayata dokunabilirsin” sözlerini kullandı.

DHA

Futbolculardan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına dayanak çağrısıhttps://t.co/d8aNehDZFA pic.twitter.com/VRpojzMc4C

— DHA Spor (@dhaspor) February 23, 2023

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu