Haber

Gözyaşları Atsu için!

Vatanımızda büyük yıkıma neden olan zelzele felaketinde kaybettiğimiz adlardan biri de ne yazık ki Hatayspor’un futbolcusu Christian Atsu’ydu. Atsu’nun cansız vücuduna, Hatay’da kalmış olduğu Rönesans Rezidans’ın enkazında 12. günün sonunda ulaşılmıştı. Yıldız futbolcunun mevti, hem sevenlerini hem de futbol dünyasını yasa boğdu. 31 yaşlarında ortamızdan ayrılan Atsu’nun cenazesi evvel Hatay’dan Adana’ya, oradan uçakla İstanbul’a getirildi. Cenaze, İstanbul’un akabinde da Türk Hava Yolları’na ilişkin uçakla, Gana’nın Başkent’i Akra’ya ulaştı.

‘Her gün yakarma ettik sadece…’

Akra’daki Kotoka Memleketler arası Havalimanı’nda Atsu’nun tabutu, Gana bayrağına sarılı şekilde askerler tarafınca taşındı. Havalimanı’ndan Devlet Lideri Yardımcısı Mahamudu Bawumia’nın yanı sıra bakanlar, Atsu’nun ailesi ve vatandaşlar hazır bulunmuş oldu. Bawumia,”Umuda karşı ümit ettik, geçen her gün yakarma ettik, yakarma ettik. Sadece ne yazık ki bulununca yok oldu. Acı verici bir yitik, oldukca acı” tabirlerini kullandı. Atsu’nun naaşının hususi bir cenaze meskenine nakledildiği ve onun için düzenlenecek geniş kapsamlı cenaze merasiminin tarihinin ise hemen sonra açıklanacağı bildirildi.

Gerçek bir yardım severdi

Ülkesindeki birçok şahsa yardım eden, okullar yaptıran, gençlere ve ufaklıklara spor gereçleri takviyesi elde eden Christian Atsu, bu özelliğiyle her insanın büyük sevgisini kazanmıştı. Ganalı futbolcunun cenazesinin havalimanına getirilmiş olduğu sırada onun yardım etmiş olduğu bir kadın, gözyaşlarına hakim olamadı.

Kudus vatandaşını unutmadı

Hollanda’da Ajax’ın, Sparta Rotterdam’ı 4-0 yendiği maçta son golü atan Ganalı Mohammed Kudus, vatandaşı Atsu’yu unutmadı. Kudus, Atsu’nun isminin yazılı olduğu tişörtünü tribünlere gösterdi. Yargıcı Pol van Boekel, Kudus’e formasını çıkarttığı için sarı kart göstermedi! 22 yaşındaki oyuncu, “Yargıcı yanıma gelmiş olarak, acıma saygı duyduğunu söylemiş oldu” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu