Haber

Jorge Jesus’tan Kasımpaşa maçı öncesi Oosterwolde açıklaması

Fenerbahçe, Görkemli Lig’in 21. haftasında iç alanda Kasımpaşa’yı konuk ediyor. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, yarışma öncesi açıklamalarda bulunmuş oldu.

Galatasaray’a kaptırdıkları liderliği geri almak istediklerini belirten deneyimli çalıştırıcı, “Kolay bir maç olamayacağını düşünüyorum. Onlara karşı oynadığımız birinci maç suretiyle olmayacak. Birinci maçı 6-0 kazanmıştık lakin o maç geçmişte kaldı. Güzel bir grupları var. 2-3 tane dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan kıymetli oyuncular var. Rakibimiz bizi şaşırtamasın diye hafta ortası oldukça güzel çalıştık. Bizim için netice kıymetli. Liderliği kaptırdık ve mümkün olan en kısa sürede tekrardan birinci sıraya çıkmak istiyoruz. Bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Takımın yeni transferi Jayden Oosterwolde hakkında görüşlerini de paylaşan Jorge Jesus, “Kadromuzda o bölgeyi güçlendirmemiz icap ettiğini düşünüyorduk. Dönem başlangıcında da bir sol bek alabilirdik. Yalnızca Alioski vardı elimizde. Daha sonasında devşirme oyuncuları orada oynatmak durumunda kaldık. Örnek olarak Lincoln o konumda oynamak durumunda kaldı. Elinden gelenin en düzgününü yapmış oldu. Artık bir bek oyuncusu daha aldık o bölgeye. Elimizdeki bek oyuncularına nazaran değişik özellikleri var. Yaşı sebebiyle yabancı da sayılmıyor. O duruma bu özelliklerde bir oyuncu bulmak, geçirme pazarında kolay değil. İnanıyoruz ki bizim ekibimize yardım edecek kıymetli bir oyuncu olacak kendisi” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu