Haber

Orduspor’dan Şike İddiası!

Orduspor Yönetim Kurulu Üyesi Akın Çiçek, Cumartesi akşamı oynanan Orduspor-Bursaspor karşılaşmasında şike yapıldığını iddia etti. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Fenerbahçe’yi yenmesinin ise manidar olduğunu vurguladı.
Orduspor Yönetim Kurulu Üyesi Akın Çiçek, Cumartesi akşamı oynanan Orduspor-Bursaspor karşılaşmasında şike yapıldığını iddia etti.

Orduspor, cumartesi akşamı Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda oynanan Orduspor-Bursaspor maçından sonra Spor Toto Süper Lig’e veda ederken, Orduspor Yönetim Kurulu Üyesi Çiçek, düzenlemiş olduğu basın toplantısında çarpıcı açıklama yaptı.

Çiçek, Orduspor-Bursaspor maçını yöneten Özgür Yankaya için suç duyurusunda bulunacaklarının altını çizerken, “Zor günler geçiriyoruz maalesef 26 yıl sonra çıktığımız Türkiye Spor Toto Süper Ligi’nden Bursaspor maçı ile düşmüş bulunuyoruz. Bir takım çevrelere hayırlı olsun. Bakalım bundan sonrasında ne diyecekler, özellikle yaygın basında gerek sayın başkan üzerinden gerekse kulübümüz üzerinden bir takım ayak oyunları yapılmaya başlandı. Biz bundan on hafta önce bunun sinyallerini almıştık. Çünkü birileri daha lig bitmeden Orduspor’u düşürmek adına, ‘Orduspor düşer, Orduspor düşecektir’ biçimindeki konuşmaları yapmaya başlamışlardı” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Çiçek, dün akşam İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Fenerbahçe’yi yenmesinin manidar olduğunu vurgularken, Türkiye’de hakem mafyasının ortaya çıktığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Dünkü Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının sonucu çok manidardır. Tüm spor kamuoyunun dikkatine bırakıyoruz. Şampiyonluğa oynayan Fenerbahçe gidiyor İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 2-0 yeniliyor. Cumartesi akşamı maçı hep birlikte izledik. Mükemmel bir hakemdi.

Cüneyt Çakır’ın başını çektiği, Fırat Aydunus’la Tolga Özkalfa’nın devam ettirdiği Türkiye’de artık hakemler hangi takımın düşeceğine, hangi takımın kalacağına karar veriyor. Evet Türkiye’de maalesef hakem mafyası ortaya çıkmıştır. Bunu cumartesi günü hepimiz çıplak gözle izlediniz. Özgür Yankaya’dır. Özgür Yankaya, Türkiye’de hakemlik adına Türkiye’de pek çok maçta yapmış olduğu skandal kararlarını bir başkasını eklemiştir.

Biz Spor Toto Süper Lig’e çıkarken bir önceki sene Karabükspor’da Emenike’nin attığı golü görmeyen Yankaya, bizim pek çok maçımızda aynı hataları yapmıştır. Cumartesi akşamı yapmış olduğu hata olmaktan çıkmıştır. Biz yönetim olarak, Orduspor-Bursaspor karşılaşmasında şike yapıldığını düşünüyoruz. Bu maçın kasetini gerekli her yere, göndereceğiz. Bu zamana kadar sesimizi çıkartmamıştık.

Sivas maçındaki Cüneyt Çakır’ı düşünmenizi istiyorum. Mazereti hakeme bulmayacağız. Mutlaka biz de hata yaptık hatalarımızı kabul ediyoruz. Yönetim olarak ‘Orduspor’u nasıl düşürdüysek, tekrar çıkartacağız’ deyip, kolları şimdiden sıvayıp, düştüğü gibi bu yıl çıkartmak için elimizden geleni yapacağız. Fakat bu hakemler, bu MHK ile değil. MHK da, Federasyon da elini vicdanına koysun bir takım lobilerin kurbanı olmuştur Orduspor. En son örneğini de en son cumartesi günü görmüştür. Bursaspor’a yeni bir amigo kazandırdılar. Bursaspor’a Özgür Yankaya hayırlı olsun. Bu sezon 6-7 maçımız Özgür Yankaya gibi hakemler ile elimizden alınarak rakibe verilmiştir.”

“Özgür Yankaya için Orduspor Kulübü olarak, maçın kasetini bütün gerekli yerlere, savcılığa Federasyona, UEFA’ya kadar göndereceğiz. Bu kaset ile beraber suç duyurusunda bulunacağız diyen Çiçek, “Özgür Yankaya’nın mal varlığı ile alakalı savcılıktan bir beyan talebinde bulunacağız. Bu hafta biz bu maçı kazanabilirdik. Federasyon bizi düşmüş gösterdi. Geçen hafta bütün takımlar maçlarını aynı saatte oynadılar.

Bu hafta ne oldu. Çünkü maçın sonucu biliniyordu. Çünkü maça Özgür Yankaya atanmıştı. Bu maç bütün maçlar ile aynı saatte oynansaydı Orduspor galip bitirseydi. Tabloda biz 32, diğer takımlar 36 puanda olacaktı. 2 maç daha vardı. Bu maçın cumartesi akşamına verilmesi Orduspor’u gözden çıkarttığının en reel örneğidir. TFF ve başındaki Yıldırım Demirören, MHK beceriksizliklerine devam ediyorlar” biçiminde konuştu.

Kaynak:sabah.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu