Haber

Türk futbolu tek yürek

Kahramanmaraş merkezli zelzelenin akabinde tüm Türkiye, afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber oldu. Bu afet, futbol ailesini de tam manasıyla kenetledi. Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Basel çabasını beraber seyretmek için Mükemmel Lig’deki başka kulüp liderlerini stada çağrı etmişti. Ali Koç,Dursun Özbek ve Göksel Gümüşdağ’ın ortalarında bulunmuş olduğu 12 kulüp lideri, Medical Park Stadı’nda yerini aldı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi de onlara birlikte rol aldı. Liderler, yarışma öncesi birlik bildirileri verdi.

Ağaoğlu: Maksadına ulaştı

TFF Lideri Büyükekşi, “Tüm dünyaya bildiri vermek istiyoruz. Acımız fazlaca büyük. Bu maçta tüm Türkiye’nin taraftarların, tüm renklerin kalbi Trabzonspor için atacak” dedi. Ahmet Ağaoğlu, “Federasyon liderimize, Görkemli Lig liderlerimize, yöneticilerine, 1. Lig Kulüpler Birliği ve Eyüpspor Lideri Murat Özkaya’ya, hepsine teşekkür ediyorum. Maçla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Şu tabloyu gördükten sonrasında benim için bu maç maksadına ulaşmıştır” diye konuştu.

Özbek: Dostluğun resmi

Fenerbahçe Lideri Ali Koç,”Benzeri olmayan, takdire şayan bir dayanışma ruhu vatanımızda hakim. Biz futbol ailesi olarak birinci günden itibaren elimizden gelen her şeyi yaptık.Depremin ortaya çıkardığı bu dayanışma ruhunu inşallah futbolda birazcık daha kalıcı olur” temennisinde bulunmuş oldu. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ise,”Futbol ailesi bu türlü günde birlik, beraberliğini tabir etmek için liglere orta verilmişken bugün Trabzonsporumuz’u desteklemek ona güç vermek başarısına ortak olmak için buraya geldik. Futbol ailesi olarak bu hoş resmi fazlaca önemsiyorum. Bu fotoğraf tıpkı vakitte Türk futbolundaki dostluğun, beraberliğin resmidir”ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu