FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

CANLI – Fenerbahçe Lideri Ali Koç konuşuyor

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, yönetim kurulu üyeleri ve yüksek divan konseyi üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan şurası üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı’nda üyelerin konuşmaları sonrası önder Ali Koç kürsüye çıktı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamalar şöyleki;

“Şu an bir dönüm noktasındayız. Bir maç üstünden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran son damla oldu. Temel badire son 15 yılda yaşatılanlar ve Fenerbahçe’nin içinde bulunmuş olduğu durumdur.

3 maç art geriye 10 şahıs kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt etki eden 5 puan var.

Sesimizi çıkarmadık. Biz içi dışı bir topluluğuz. İki tarafa da kusur meydana getirilen bir maçta bir tarafın baskıyla netice alması bizim fıtratımızda yok. Biz bu türlü bir topluluk değiliz.

‘ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR’

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu sonucu da açıklayacağım.

Bizlere meydana getirilen operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Yargıcı ve VAR’ın eleştiri konumda kabul edilemez yargıcı yanlışlarının yaşandığı diğer kaç maç vardır bilmiyorum. Bu yanlışların hepsi Fenerbahçe’nin aleyhine gerçekleşmiştir. Hakemin, yardımcıların, VAR’ın bu kadar eleştiri durumlarda kabul edilemez yanlışlarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu yargıcı yanlışıyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Yargıcı atamaları eski MHK tarafınca yapılmıştır.

‘BURADA YAŞANANLAR HAKEM YANILGISI DEĞİLDİR’

Mert Hakan’ın golü bizlere nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR görmüş oldu. Lakin bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu yargıcı performansı ile değil niyetle açıklanacak bir durumdur. N’Diaye diye bir oyuncu var. Yargıcı bu oyuncuya inanılmaz bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam mevzusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.

Bu maçta yaşananlar olacak iş değildir. Adana Demirspor maçında yaşanmış olan şeyler olacak iş değil! Bir düşünün bu hatalar malum rakibimizin maçında yapılacaktı. Neler olurdu? Adana Demirspor’un maçın birinci yarısını 9 şahıs bitirmesi gerekiyordu. Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden yargıcı devam diyor. Burada yaşananlar bir yargıcı yanılgısı değildir!

Miha Zajc’ın son dakika konumu, yarı penaltı noktası. Lakin vermiyor, vermiyor değil; veremiyor! Yargıcı ‘Ya Fenerbahçe son dakikada gol atarsa’ maçı kazanırsa içgüdüsüyle vermiyor faulü.

Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Yargıcı herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Ligimizin en centilmen hocalarından Jorge Jesus’a sorduk ne dedin hocam diye ? ‘Faul, faul, içeride de değil dışarıda. Niçin faulü vermiyorsun?’ dedim diyor. Çat kırmızı kart. Bu dost herhalde emekli olduğunda CV’sine ‘Ben Jesus’u attım.’ yazacak. Onun için yapıyor.

 

‘GELİN TELEVİZYONLARDA TARTIŞALIM DEDİK’

Biz palavradan bir hakkaniyet istemiyoruz. Sivas ve Adana’da yaşananlardan sonrasında hakemlik kuruluşunun bittiğinin en büyük delilidir. Futbolda yolsuzluğun dokümanı bu iki maçtır.

Bir şampiyonluk talibi rakibimiz dün gece uyandı, ikimiz de keyifle izledik. Biz söze girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. Gelin tezlerinizi televizyonlarda tartışalım dedik. Bu kadar inanıyorsanız savınıza ve bu kadar hoş idrak yapıyorsanız, niçin gelmezsiniz?

8 Mart’ta bir kümesi temizleyip, kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Tüm yargıcı imtihanlarını o periyot kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik.

Idrak ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar âlâ yapmış olup, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş diğer topluluk dünya üstünde yoktur. O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söyledim’ sözü tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genel anlamda de tıpkı.

En kısa vakitte VAR’ı Türk hakemlerinden kurtarmalıyız. Dün bunu anlatmaya gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.

Koray Gencerler, kimdir? 2 yıl ilkin başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas şahane bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli buluş eden ve golü iptal eden VAR’daki yargıcı.

Bu yıl yeniden Konyaspor maçı. Valencia aptal bir hareket yapıyor lakin yargıcı görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da tekrardan Koray Gencerler.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu