FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Finalden aylar sonrasında Nusret Gökçe itirafı: Maçtan birkaç gün sonrasında…

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda final gayreti Arjantin ile Fransa ortasında oynanmıştı. Olağan müddeti 3-3 sonlanmış müsabakanın uzatma dakikalarında da istikrar bozulmayınca penaltı atışlarına geçilmişti.

Penaltı atışlarının akabinde Tangocular, 1986 yılından sonrasında birinci sefer Dünya Kupası’nı müzesine götürmüştü.

MESSI’YE BİŞT GİYDİRDİLER

Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed Al Sani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Arjantin Futbol Federasyonu Lideri Chiqui Tapia, FIFA Lideri Gianni Infantino ve UEFA Lideri Aleksander Ceferin ödül merasiminde oyunculara madalyalarını verdi.

Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed Al Sani, Lionel Messi’ye Katar’ın klâsik giysisi bişt giydirdi.

MESSI TARİHE GEÇTİ

Sonunda şampiyonluğa ulaşan Lionel Messi, Fransa karşısında kupada toplamdaki 26. maçına çıktı ve turnuva tarihinde en fazlaca forma giyen oyuncu oldu, 25 maçlı Alman efsaneleşmiş Lothar Matthaus’u geride bıraktı. Finalde penaltıdan ağları havalandıran, Katar’daki 7. ve son imtihanında 3 asistinin yanına 7. golünü ekleyen 35 yaşındaki süperstar, bir Dünya Kupası’nın kümeler dahil her basamağında ağları havalandıran birinci isim oldu.

Messi, turnuva tarihindeiki kere en güzel oyuncu seçilen (2014, 2022) birinci isim unvanını da elde etti.

NUSRET ALANA İNDİ

Kupa seramonisinin akabinde Arjantinli futbolcular ve eşleri Lusail Stadyumu’nun çimlerinde kupa sevinici doyasıya kutladı.

Sahada bunlar yaşanırken ekranlara, ‘Salt Bea’ akımıyla ünlenen Türk Şef Nusret’in indirilmiş olduğu görüldü. Angel Di Maria ve Dünya Kupası ile fotoğraf çekilen Nusret, Arjantin’in yedek kalecisi Armani’nin de madalyasını ısırarak poz vermeyi dikkatsizlik etmedi.

NUSRET GÖKÇE İTİRAFI

Nusret Gökçe’nin alana inmesi Arjantinli taraftarlar tarafınca reaksiyonla karşılanırken, günler sonrasında Sergio Agüero’dan bir itiraf geldi.

Sıhhat problemleri sebebiyle futbolu bırakmasına rağmen Arjantin Ulusal Ekibi ile Katar’da yer edinen ve kupa merasiminde de alanda bulunan Agüero, Nusret Gökçe ile ilgili olarak; “Toplumsal medyadaki yorumları birkaç gün sonrasında gördüm.

O zaman farketmemiştim. Birkaç saat sonrasında bile değil. Birkaç gün sonrasında…

Uzu senelerdir hasretini çektiğimiz bir şeyi kutluyorduk. Onu farkedemeyecek kadar derinlere dalmıştık.

DOKUNMASI YASAKTI

Kupa merasiminin akabinde alana giren Nusret Gökçe’nin kupayla fotoğrafları da çıkmıştı. Dünya futbolunun işvereni FIFA’nın kurallarına nazaran ise, Dünya Kupası’na muhakkak bireyler haricinde dokunulması muhakkak yasak.

FIFA’nın bildirisinde şunlar yazıyor; “Dünyanın en tanınmış spor ödüllerindne biri ve kıymet biçilemez bir ikon olan orjinal FIFA Dünya Kupası’na yalnız eski kazananlar, devlet liderleri ve seçkin bir küme insan dokunabilir.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu