Faydalı bilgiler
Trend

Futbol Lisans Çıkarma Ücreti

Futbol Lisans Çıkarma Ücreti

Futbol lisans çıkarma ücreti yaş grubuna göre değişim göstermektedir. 2000 ve sonrasındaki senelerde doğan kişilerin ücretsiz lisans alma hakları vardır. 1996-1999 seneleri arasında doğanların ise 750 TL karşılığında lisanslarını almalarına olanak verilmektedir. 1995 doğumlu olan kişilerin ya da daha büyüklerin ise 2000 TL ödeyerek lisansını almasına olanak verilmektedir.

Futbol Lisansı Kaç Yaşına Kadar Alınır?

Futbol lisansını 8 yaşından sonra alınmasına olanak verilmektedir. Fakat yapılan son değişiklik ile beraber her sene bu yaş sınırının yeniden belirlenmesine karar verilmiştir. TFF bu konuda inisiyatif sahibi olan asıl kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Futbol lisansının alınması ile beraber profesyonel bir biçimde bu alanda aktif olabilirsiniz. Ayrıca profesyonel lisanslı olan sporcuların yararlandıkları olanaklardan da istifade etmenize olanak verilmektedir. Okullarda ve sınavlarda sporculara özel olarak tanınan imkanlardan istifade etme fırsatınız olacaktır.

Futbol Lisansı İçin Neler Gerekli?

Futbol lisans çıkarma ücreti; lisans ile alakalı olarak en temel hususların başında şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belgelerde bir eksiklik meydana geldiği zaman lisansın talebi ve yanıtlanması ile alakalı sorunlar meydana gelebilmektedir. Futbol lisansı alırken ödemenin yapıldığına dair makbuz sunulması da bir hayli önemlidir. Bölgesel Amatör Liglerden UEFA ‘ya kadar farklı birimlerde lisans alınmasına imkan verilmektedir. Buna göre hem lisans alınacak birim hem de kişinin yaşı fiyat üzerindeki temel değişimi sağlamaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu