Haber

Aboubakar ve Dele Alli’li Beşiktaş göz kamaştırdı

1.5 yıl ortadan sonrasında yeniden Beşiktaş’a dönen Aboubakar’lı kadroyu ve yükselişte olan ekiplerini hem seyretmek hem de takviye vermek için tribünleri dolduran taraftarlar, siyah beyazlıların coşkulu futboluna maç sonuna kadar birlikte rol aldı. Kamerunlu golcü, taraftarları muhteşem bir aşırtma golüyle selamlasa da, durumun başlangıcına ofsayt çalınması 3’üncü Beşiktaş devrinin mükemmel başlamasına pürüz oldu. Beşiktaş için dün gecenin pozitif yanlarından biri de Dele Alli’nin oynadığı futboldu. Düşüşte olan futbolcuları yeniden ayağa kaldırmasıyla nam salmış Şenol Güneş’in, Dele Alli’ye de kesinlikle bir dokunuş gerçekleştireceğini ümit eden taraftarlar, Dele’nin dün akşamki futboluyla beklentilerinin karşılığını alacaklarını hissettiler. İngiliz futbolcunun tam kapasitesinin yarısını bile alana vermesinin Beşiktaş’ın futbolunu oldukça değişik noktalara götüreceğini düşünenlerin sayısı küçümsenmeyecek kadar fazla.
ŞENOL GÜNEŞ, KARAVELİ VE ISMAEL’İN 34 MAÇTA YAPAMADIĞINI 8 MAÇTA YAPTI
Beşiktaş topluluğunun dün akşam en oldukça sorguladığı hususlardan biri de Şenol Güneş’in niçin daha evvel kadronun başına getirilmediği oldu. Geçen dönem 15’inci haftada şampiyon teknik yönetici Sergen Yalçın’ın istifası sonrası, Şenol Güneş yerine altyapıdan Önder Karaveli getirilmişti. Karaveli’nin başarısız olmasıyla yeniden Güneş adı gündeme gelse de, bu kere de Valerien Ismael ile anlaşılmıştı. Lakin; Valerien Ismael de başarısız olunca bu sefer öteki hocalarla asla görüşülmeden direkt Şenol Güneş ile anlaşıldı.
Şenol Güneş kararını bu kadar geç almanın yanlışlığını istatistikler bile göz önüne serdi. Deneyimli teknik adam geldiğinden bu yana çıkmış olduğu 8 maçta 6 yengi 1 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Üstelik son 5 maçın tamamını kazananan Güneş, Önder Karaveli ve Valerien Ismael’in 34 maçta yapamadığını yalnızca 8 maçta başardı. Başkan Karaveli ve Valerien Ismael devrinde yalnızca 1 kez 3 maçı üst üste kazanabilen siyah beyazlılar, bunu Ismael devrinde yaşarken, Karaveli ile yalnızca 2 sefer 2’şer yengi yaşayabildi. Beşiktaş, Başkan Karaveli ile geçen devrin 21 ve 22’nci haftalarıyla 26 ve 27’nci haftalarında üst üste yengi alırken, Ismael ile bu dönem başı 3, 4 ve 5’inci haftalarda üst üste yengi alabildi. Şenol Güneş ise 15’inci haftadaki Gaziantep beraberliğinden sonrasında oynadığı Adana Demirspor, Kasımpaşa, Konyaspor, Kayserispor ve Alanyaspor maçlarını kazanarak 5 maçlık yengi serisini yalnızca 8 haftada yakalamayı başardı ve edinim farkını net olarak alana yansıttı.
Ali DANAŞ / İSTANBUL, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu