Haber

Acun Ilıcalı deklare etti! Trabzonspor – Basel maçı sonucu

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayette tesirli olan sarsıntı felaketi sonrasında Mükemmel Lig’de oynanacak maçlar 3-4 Mart geçmişine ertelendi. Lakin Avrupa’da uğraş edecek temsilcilerimizin maçlarını yapacağı duyuruldu. En yakın tarhite de Trabzonspor’un Avrupa Konuşma Ligi’nde İsviçre ekibi ile oynayacağı play-off uğraşı bulunuyor.

UEFA AÇIKLADI MAÇ OYNANACAK

Zelzele felaketinin yaşandığı bölgeye yönelik yardımlarını sürdüren Trabzonspor’un Avrupa Konuşma Ligi’nde oynaması planlanan Basel maçının akibeti de belirli oldu.

Trabzonspor’un, devletimizde yaşanmış olan sarsıntı felaketi sonrası Konuşma Ligi’ndeki Basel müsabakasını oynayıp oynamayacağı ise net değildi. Bahisle ilgili önder Ahmet Ağaoğlu’ndan izahat geldi. Ağaoğlu, “UEFA ile meydana getirilen görüşmelerde, Trabzon’da bir mesele yaşanmadığı ve sarsıntıdan direkt olarak etkilenen vilayetlerden biri olmadığı için Basel müsabakasını oynayacağımız söylendi” dedi. Bordo-Mavililer, 16 Şubat Perşembe akşamı saat 20.45’te Basel’i Akyazı Stadı’nda konuk edecek.

TÜM GELİR DEPREMZEDELERE

Zelzele felaketi sonrası yardım için seferber olan ve muhtaçlık materyallerini kentte belirlenen noktalara götürmüş olan Trabzonlu futbolseverlerin, bu müsabakaya ağır ilgi göstermesi, maçtan elde edilecek tüm gelirlerin de afetzedelere gönderilmesi planlandı.

AHMET AĞAOĞLU DA DUYURDU

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili grubun UEFA Konuşma Ligi play-off çeşidinde oynayacağı Basel maçında zelzeleden etkilenenlere takviye olmak suretiyle kombine biletlerin geçerli olamayacağını ve satılacak tüm bilet gelirlerinin AFAD’a bağışlancağını duyurdu ve “16 Şubat Perşembe günü saat 20.45’te UEFA Konuşma Ligi takvimi dahilinde oynamak zorunda olduğumuz bir maçımız var. Bu maçta Trabzonspor’un, Trabzonluların hassasiyetlerini gösterebileceği ve bu yardımların devamlılığını, sürekliliğini temin edecek bir etkinlik içinde bulunmasından meydana gelen fikrimizle beraber bu maçımızın tüm gelirini AFAD’a affetmek ve yaraları maddi manada bir ölçü de olsun sarabilmek için bir karar almış bulunuyoruz. Burada en büyük özveriyi kombine bilet sahipleri olan siz kıymetli Trabzonsporlulardan bekliyoruz. Bir keze mahsus olmak suretiyle kombine biletlerimizi bir kenara bırakıp bilet alıp bu maça gelmiş olarak ve bu maçtan elde edilecek gelirle yaraları bir seviyede de olsun sarabilmek için siz değerli ziyaretçilerimizin yardımına gereksinimimiz var” dedi.

ACUN ILICALI AÇIKLADI

Savaşım öncesi kıymetli bir haber de toplumsal medya üstünden geldi. Acun Ilıcalı, 16 Şubat Perşembe günü oynanacak olan Trabzonspor – Basel maçının TV8’de yayınlanacağını ve reklam gelirlerinin depremzede yurttaşlarımız için kullanılacağını deklare etti.

Ilıcalı toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Trabzonspor – Basel müsabakasını 16 Şubat Perşembe günü TV8’den yayınlayacağız. Reklam gelirleri depremzede yurttaşlarımız için kullanılacaktır.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu