Haber

Alanyaspor’da Francesco Farioli’den çekilme sorusuna karşılık

Spor Toto Mükemmel Lig’in 22. haftasında Sivasspor’u konuk eden Alanyaspor maçtan 3-0’lık skorla yenik ayrıldı. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Corendon Alanyaspor teknik yöneticisi Francesco Farioli, “Bu gün aslen skor iyi mi oynadığımız oldukça net bir formda ortaya koyuyor. Görünüşe bakılırsa oyuncularımız bugün alana oldukça bağlı değillerdi. Alandan uzaklardı. Bu skor aslen bizim birazcık daha şapkamızı önümüze koyup düşünmemize destek olacaktır. En başta teknik görevli olarak ben, oyuncular ve kulüp olarak hepimiz bugünkü yenilgiden derslerimizi alıp önümüze bakmamız gerekiyor. Oldukça net bir formda öz eleştiri yapmamız gerekecektir” dedi.

“Bu protesto dünyanın da sonu değil”

Sivasspor’un üçüncü golünün akabinde taraftarların ‘Farioli çekilme’ biçiminde tezahüratlarına ilişik sorulan suali yanıtlayan Farioli, “Taraftarımız uygun günde bizi alkışlarken, bu türlü bir günün akabinde bizi protesto etmekte, hislerini ortaya koymakta haklılar. Her şey muntazam sarfiyat muvaffakiyet oyuncularındır. Makus vakitlerde da görevli benim. Bu futbolun bir modülü. Teknik görevli olarak bu sorumluluğu üzerime alıyorum. Taraftarın bu türlü bir hakkı elbet var. Protesto edebilirler. Bu futbolun bir modülü oldukça üzülmeye gerek yok. Bunu bir bildiri olarak alıyoruz. Fakat bu protesto dünyanın da sonu değil” sözlerini kullandı.

“Bütçemiz geçtiğimiz yıllara nazaran oldukça daha değişik”

Bir gazetecinin, “İlk 5 grup ile puan farkı açılınca futbolcularda bir rahatlama oluşturmuş olabilir mi?” sorusunu da cevaplayan Farioli, “Evet, aslen söylemiş olduğunuz vaka hakikat noktada. Zira birinci beşten uzaklaştık fakat alt taraftan hala uzaklaşmış değiliz. Bizim oynadığımız futbol biran evvel sonucu alıp, gereksinimimiz olan puanı alıp o inançlı bölgede kalmak ismine. Artık Alanyaspor senelerce üst sıralar için çaba etti sadece bu yılki ekip mühendisliğimiz büsbütün değişik. Biz hem genç oyuncularla oynamaya çalışıyoruz hem bütçemiz geçtiğimiz yıllara nazaran oldukça daha değişik. Bizim emelimiz bu yıl biran evvel muhtaçlığımız olan puanları alıp inançlı bölgede kalmak olacak” formunda konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu