Haber

Gaziantep FK’nın Şilili yıldızı Angelo Sagal zelzele anında yaşadıklarını söyledi

Spor Toto Mükemmel Lig gruplarından Gaziantep Futbol Kulübü’nde forma giyen Angelo Sagal, ülkesinde gösterim meydana getiren radyolardan ADN’ye açıklamalarda bulunmuş oldu.

Zelzele esnasında yaşadıklarını özetleyen Sagal, “Oldukça korkutucuydu. Saat sabah 4’tü ve uyuyorduk. Çabucak kalktık. Eşimi ve çocuklarımı aldım. Kapının eşiğinde durduk. 2010’da Şili’de yaşananlardan oldukca değişik hissettim. Sakin başladı lakin sonrasında şiddetlendi. Meskenin oldukca fazla hareket ettiğini hissettim.

4 yaşındaki oğlum konutu bir canavarın taşıdığını söylemiş oldu. Tüm sokaklar karla dolu. Bu yüzden dışarı çıkmak güç. Artıçı sarsıntılar var.” sözlerini kullandı.

Angelo Sagal, Türkiye’de daha evvel Denizlispor forması giymiş, 2021/22 sürecinin başlangıcında Gaziantep Futbol Kulübü’ne aktarma olmuştu.

Kahramanmaraş merkezli zelzele; Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok ili etkiledi.

MARKOVIC’TEN SARSINTI AÇIKLAMASI

Gaziantep FK’nın Sırp yıldızı Lazar Markovic de yaşadıklarını söyledi. 28 yaşındaki oyuncu yapmış olduğu açıklamada şu sözleri kullandı. “İyi durumdayız, hayattayız. Sağlıklıyız sadece Türkiye’nin güneyi ve yaşadığımız, maçları oynadığımız Gaziantep kenti büyük bir yıkım yaşadı.

‘SADECE TESADÜF’

Şu anda Antalya’dayız, bu yalnızca bir rastlantı zira maçtan sonrasında üç gün müsaade aldık ve ailelerimizle burada kalmaya karar verdik. Hal böyle olunca yaşanana sarsıntıdan de kurtulduk.

Aileleri de olan ekip arkadaşlarımız var. Daima bağlantı halindeyiz. Tüm Türkiye korkuyor. Gaziantep’te yeniden şiddetli bir sarsıntı oldu ve Antalya’da hissedildi.

Söyleyebileceğim tek şey vefat edenler için oldukca üzgünüm. Ümit ederim bir an evvel her şey düzelir ve yaşam olağana döner.”

“BİZİ İLAH KURTARDI”

“Neler bulunduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Medya, web Türkiye’de vahim fotoğraflarla dolu. Bizi İlah kurtardı, diğeri ne diyebilirim.

Hala ne olacak bilemiyoruz, zira sarsıntı sonrası Türkiye’de yaşam tam manasıyla durdu. Bundan sonrasında sürecin iyi mi ilerleyeceğini bizlere bildirmelerini bekliyoruz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu