Haber

Altay Lideri Ayhan Dündar, Tuna Üzümcü’ye kefil

Geçen yıldan bu yana sportif yöneticilik vazifesini üstüne alan Tuna Üzümcü’nün ekibi âlâ tanıdığını söz eden Önder Dündar, “Sinan hoca misyonunu yerine getirdi. Kan değişikliği gerekiyordu. Şu anda Tuna hocamızla yola devam edeceğiz. Ekipte hava hoş. Son 2.5 haftadır hiçbir idmanı kaçırmadım. Emekler hoş gidiyor. Tuna hoca altyapımızdaki gençleri de oldukça güzel biliyor. Başarıya ulaşmış olacağına inanıyorum. Dışarıdan gelecek bir teknik insanla anlaşmak zaman kaybı olur” yorumu yapmış oldu.

İlk tecrübesini yaşayacak teknik yönetici Tuna Üzümcü’nün senelerce Görkemli Lig’de futbol oynadığını ve futbolu âlâ bilen biri bulunduğunu kaydeden Altay Lideri Ayhan Dündar, “Futbolculuğunda kupalar kazanmış, finaller oynamış, antrenörlük dokümanı olan Altay’ın altyapısından yetişmiş eski bir oyuncumuz. Hem oyuncu hem de alıştırmacı yetiştiren bir kulübüz. Futbol data, tecrübe ve oyun bahtına bakıyor. Oyuncuların motivasyonu devasa yükseklikte. Egzersizler 2 saate yakın sürüyor, yorulduklarını anlamıyorlar. Sahayı terk etmek istemiyorlar. Grup değişik bir oyun şekliyle alanda olacak suretiyle duruyor. Teknik gruba kaleci antrenörü olarak Recep Öztürk, destek alıştırmacı olarak Fatih Egedik de katıldı” formunda konuştu.

“ÜST ÜSTE BADİRELER YAŞADIK”

Bu dönem puan silme, hükmen yenilgi cezası alma suretiyle pek oldukça badireler yaşadıklarını belirten Altay Lideri Dündar, sarsıntı felaketi sebebiyle Adanaspor ve Yeni Malatyaspor’un ligden çekilmesinin akabinde ligden 2 kadronun küme düşmesinin mümkün bulunduğunu söylemiş oldu. Son maçlarında Adanaspor’a yenildiklerini hatırlatan Önder Dündar, “Rakiplerimiz bu iki ekiple karşılaşmadı, 3’er puan alacaklar. Ikimiz de rakiplerimizi yenerek ligi güzel bir yerde tamamlamak istiyoruz” dedi. Geçirme periyodunu 5 marta kadar uzatan Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararını eleştiren Altay Lideri Dündar, “Yalnız zelzele bölgesinde forma giyen oyuncular için geçirme devri uzatılmalıydı” bildirisi verdi.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu