Haber

Altay’ın gururları: Cenk Özkaçar ve Okay Yokuşlu

İngiltere’de West Bromwich Albion forması giyen ulusal futbolcu Okay, Ahbap Derneği vasıtasıyla zelzele bölgesine 1 milyon TL bağışta bulunmuş oldu. Okay, toplumsal medya hesabından, “İzlemek, dinlemek fazlaca büyük acı veriyor. Bu güç günleri de daima beraber atlatacağız inşallah. Birlik olma vakti, canım ülkem Oldukça üzülüyoruz, Tanrı yardımcımız olsun.

Ümit ederim en kısa vakitte lüzumlu yardımları ulaştırabiliriz. Yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum” dedi.

İspanya’da Valencia forması giyen Cenk Özkacar ise zelzelede büyük yıkım yaşayan Türkiye ve Suriye’ye yardım yapılması mevzusunda İspanyolca konuşmuş olduğu bir görüntü ile dayanak daveti yapmış oldu. Cenk bu görüntüde, “Her dakika önemlidir” iletisi verdi.

Bu ortada Valenicialı futbolcular dün kadro arkadaşları Cenk Özkacar’a zelzele için takviye verdi. La Liga’da Valencia meskeninde Atletico Bilbao’ya 2-1 yenilirken, bu müsabakada Samu Castillejo’nun 17’nci dakikadaki golüyle öne geçen Valencia’nın oyuncuları gol sevinçlerini yedek kulübesindeki Cenk’le paylaştı.

Ekip arkadaşları, üstünde “Türkiye için yakarma et” yazan bir tişört açarak hem Cenk Özkacar’a hem de ülkemize moral verdi. Maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş oldu.

KADIN FUTBOL ŞUBESİNDEN DESTEK

Altay Kadın Futbolu Şube İdaresi, depremzedelere yardım etmek için örnek bir atılım yapmış oldu. Siyah-beyazlıların açıklamasında şu laflara yer verildi:

“Şube idaresi olarak bu hafta sonu yapılacak spor okulu çalışmalarımızı devletimizde yaşanmış olan ve bizleri derinden üzen zelzele sebebiyle gerçekleştirmemeye, öğrencilerimizden alınan aidatın bu haftalık kısmının üstüne şube idaresi olarak katkı sağlayıp zelzele bölgesindeki yurttaşlarımıza dayanak olmaya karar verilmiştir.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu