Haber

Ayew’den Atsu kelamları: Aile ulaşmaya çalışıyoruz zira…

Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan sarsıntı felaketlerinin akabinde Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut ve Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu yıkıntı altında kalmıştı. Christian Atsu ve sportif yönetici Taner Savut için bekleyiş sürüyor.

AİLESİ HATAY’A GELDİ

Atsu’nun yakın arkadaşları ve aile üyeleri de dün itibariyle Hatay’a geldi. Yıkıntı çalışmalarını yakından takip eden Atsu ailesi, gelecek pozitif yönde bir haberi bekliyor.

GANA HÜKÜMETİNE ÇAĞRI

İnsan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir davette bulunarak, ulusal futbolcunun Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti.

‘TARİF EDECEK SÖZLER YOK’

Sky Sports ile yapmış olduğu röportajda hislerini aktaran Andre Ayew, Atsu’nun durumu sebebiyle oldukca mutsuz bulunduğunu şu sözlerle lisana getirdi: “Oldukça üzgünüm, oldukca moralim bozuk. Bizim bu durum hakkında ne hissettiğimizi tarif edecek sözler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğundan benim için oldukca güç.”

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ’

Oyuncular olarak birbirleri ile bağlantıda kalmaya çalıştıklarını da aktaran Ayew, “Oyuncular olarak birbirimizle konuşmaya çalışıyoruz, neler bulunduğunu öğrenmek için aileye ulaşmaya çalışıyoruz zira durum hakkında oldukca üzgünüz ve onun muntazam ve olması için yakarma ediyoruz. Gana’nın tamamı da yakarma ediyor.” dedi.

ESSIEN’DEN MESAJ

Hala kendisine ulaşılamayan Ganalı futbolcuyla ilgili Chelsea’de beraber top koşturduğu eski futbolcu Essien’den bildiri geldi. Michael Essien, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Dostum Christian Atsu’nun hayatta bulunduğunu umuyor ve yakarma ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak suretiyle tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla beraber” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu