Haber

Depremzedeler faydasına dostluk maçı

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde etkilenen depremzedeler faydasına TFF 2. Lig’de çaba eden Amed Sportif Faaliyetler ile Vanspor Futbol Kulübü ortasında dostluk maçı yapılmış oldu.

Van Mustafa Kemal Atatürk Şehir Stadyumu’nda düzenlenen dostluk maçında, Vanspor Futbol Kulübü “Yaraları beraber saracağız” pankartıyla çıktı. Hakemin düdüğüyle süregelen maçta, zelzelenin yaşandığı vilayetlerden kabul edilen Adıyaman’ın plakası olan 02’de taraftarlar ‘Adıyaman burada’ diye tezahürat yapmasının akabinde felaketin saati olan 04.17’de anısına ise 4. dakikada taraftarlar atkı ve berelerini alana attı. Bilet gelirleri depremzedelere bağışlanacak maçın 8. dakikasında Serdar İlik’in golüyle Amed Sportif Faaliyetler 1-0 öne geçti. 17. dakikada Onurcan Güler’in gölüyle beraberlik sağlanırken, maçın 21., 27. ve 31. dakikalarında taraftarlar Diyarbakır, Gaziantep ve Hatay ‘burada’ diye daima bir ağızdan haykırdılar. Maçın 34. dakikasında Vanspor’dan Serkan Serpil, 39. dakikada ise Amed Sportif Faaliyetlerden Hüseyin Güngör’ün topu ağlarla buluşturmasıyla durum 2-2 oldu. 44. dakikada ise taraftarlar karşılıklı ‘Malatya burada’ diye haykırmasının akabinde birinci dönem sonlanmış oldu.

İkinci yarıda da sarsıntının merkez üstü olan Kahramanmaraş başta olmak suretiyle diğeri vilayetler için taraftarların tribünde karşılıklı ‘burada’ diye haykırdığı maçın 71. dakikasında Çekdar Orhan ve 81. dakikasında Eyyüpcan Delibalta’nın topu ağlarla buluşturmasıyla Amed Sportif Etkinlik 4-2 öne geçerek alandan galip ayrıldı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu