FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Volkan Demirel konuştu: ‘Kıyamet günü geldi diye düşündüm’

7.7 ve 7.6’la büyük hasar alan 10 vilayetimizden önde gelen Hatay’da teknik yönetici olarak misyon icra eden Volkan Demirel sarsıntı sonrası bir yardım daveti yapmıştı.

ATSU DA SAĞ OLARAK KURTARILDI

Hatayspor’da dün futbolculardan Burak Öksüz ve Bertuğ Yıldırım ile Atletik Performans Antrenörü Murat Bel enkazın altından kurtarıldı. Bu sabah ise 24 saatten fazla yıkıntı altında bekleyen Christian Atsu da enkazdan yaralı olarak kurtarıldı.

‘YARDIM EDİN’

Demirel dün sabah Instagram hesabından bir canlı gösterim yaparak “Burada hepimiz perişan. Hatay perişan. Hepimiz can çekişiyor. Buraya lütfen ambulans yardımı yapılsın. Hatay kentinde durumlar oldukca makûs. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Kim gelecekse gelsin artık. Hiç kimseye ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz” dedi.

‘ELİNİZDE NE KADAR İMKAN VARSA HEPSİNİ GÖNDERMENİZİ İSTİYORUM’

Demirel Türk halkına seslenirken “Ne kadar olanak var ise, hepsini göndermenizi isterim. Yalnızca Hatay değil, çevre vilayetlerde de durum tıpkı. Tanrı isteği için yardım edin” tabirlerini kullandı. Tecrübeli teknik adam konuşmasının sonuna yanlışsız gözyaşlarına boğuldu ve yayını sonlandırdı.

‘KIYAMET GÜNÜ GELDİ DİYE DÜŞÜNDÜM’

Volkan Demirel Özgürlük’e yapmış olduğu açıklamada da “Kıyamet günü geldi diye düşündüm. Çabucak oyuncularımı düşündüm. Hiç kimseye ulaşamadım. Çabucak Burak Öksüz’ün konutuna gittik, enkazdan çıkarıldı. Bertuğ Yıldırım’ın durumu da âlâ. Tanrı hiç kimseye bu türlü bir acı yaşatmasın. Sokaklar yardım diye inliyor” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu