Haber

Erdal Güneş: “Zor kurallara rağmen hoş bir yengi aldığımızı düşünüyorum”

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Görkemli Lig’in 22. haftasında A.Hatayspor’u 4-1 yenik ederek puanını 25’e yükseltti ve üst üste ikinci galibiyetini aldı.
Maçın akabinde değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Erdal Güneş, galip geldikleri için oldukça keyifli olduklarını söylemiş oldu. Güneş, “Geçen hafta güzel bir ekibe karşı kısıtlı vakitlerde muntazam bir yengi aldık. O maçtan sonrasında da oyunculara şunu söylemiştim; dostlar yalnızca bir maç kazandık daha kazanacak oldukça var, bu işi bitirip Hatayspor maçına konsantre olalım demiştim. Bugün uygun uğraş, uygun talep ve âlâ bir futbol ile ağır bir tabana rağmen hoş bir yengi aldığımızı düşünüyorum. Yeniden oyuncularımıza şunu söyledim. Tekrardan kazanacak oldukça maçımız var dedim. Biz ustalaşmış insanlarız, 2 gün sonrasında sorun bir deplasmana gideceğiz. Bugün bu maçın sevincini bitirerek, sorun maçlarımıza hazırlanalım diye konuştuk. Bugün hoş bir yengi oldu. Bu galibiyetin mimarı oyuncularımızdır. Kendilerini tüm yüreğimle kutlama ediyorum. Uzun vakitten sonrasında 2 maç üst üste kazanmak bizi keyifli etti. Bu benim için sürpriz değil. Ben ekibe sonradan gelmedim. Ben 6 senedir bu ekibin içerisindeyim. Bu oyuncuların hepsi ile yakından diyaloğum oldu ve oyuncuların potansiyelinin farkındayım. Oyunculara yalnızca potansiyellerinin yüksek bulunduğunu söyledim. Oyuncuların potansiyellerini dışarı çıkarmak için takviye sağladım. Görüntü tahlil ve birebir görüşmelerle oyuncuların gerçek potansiyellerinin üst çıkmasına destek oldum’’ dedi.

“Aktarma çalışmalarımız devam ediyor”
Aktarma çalışmalarıyla ilgili de informasyon veren Erdal Güneş, “Aktarma çalışmalarımız devam ediyor. Kaliteli bir kadromuz var lakin bazı mevkilerde yalnızca birer oyuncu ile oynuyoruz. Bugün maalesef ki Mustafa’nın bir sakatlığı oluştu. O yüzden şu an buruk memnunluk yaşıyorum. Kaliteli sadece dar bir takımımız var. Bir haftalık bir sürecimiz kaldı. Bu kadro oyuncuların uğraşı ile fikir günler yaşamayacak’’ tabirlerini kullandı.

“Kişisel hiçbir planım yok, grubu muntazam bölgelere getirmek isterim”
Takımdaki geleceği ile ilgili soruya da karşılık veren Erdal Güneş, “Takımımdaki durumum ile ilgili teklif mevzusunda ben birinci günde tıpkı şeyi söyledim. Şu an başımdaki tek şey bu grubu ve bu kenti hak etmiş olduğu yere getirmek. Ferdî hiçbir planım yok. Bu sorumluluğu en âlâ formda iyi mi yerine getirebilirim sıkıntısındayım. Söylediğim suretiyle şahsî hiçbir planım yok. Dayanak olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Bizi desteklemeye devam etsinler. Bu grup kafi bir ekip, daha da hoş günler yaşayacağız. Oyuncularımın gol attıktan sonrasında sevincini benimle paylaşmaları nitekim memnunluk verici bir vaka. Yalnızca oyuncularım ile muntazam bir bağ kurmaya çalıştım ve bunun karşılığını da görüyorum” diye konuştu.

GAZİANTEP (İHA) 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu