Haber

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’tan sarsıntıyla ilgili kelamlar

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 şiddetlerinde gerçekleşen ve 10 ili etkileyen zelzelelerde ziyan gören vatandaşlar için yardım kampanyaları ve dayanaklar sürüyor.

Depremin yaşandığı birinci anda harekete geçen İstanbul kulüplerinden Galatasaray birinci basamakta bölgeye yardım tırları gönderdi. Devamında zelzele yaşanmış olan bölgelere çadır ve konteyner metropoller kurmaya başlamış olan sarı – kırmızılılar da tüm atletler dayanakta bulunmuş oldu.

YENİ TRANSFER ZANIOLO DA GELDİ

Galatasaray’ın Roma’dan geçirme etmiş olduğu İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo da resmi imzanın akabinde Nef Stadyumu’nda oluşturulan yardım merkezine gelmiş olarak, depremzedelere gönderilecek olan kolilere yardım etti.

POPESCU’NUN TARİHİ KRAMPONU SATILIYOR

17 Mayıs 2000’de Galatasaray, Danimarka’nın başşehri Kopenhag’da İngiliz devi Arsenal’i penaltı atışları sonucunda 4-1 yenik ederek kupayı Türkiye’ye getirmişti. Son penaltıyı atan Gheorghe Popescu’nun bu maçta giydirilmiş olduğu kramponlar satılacak ve geliri depremzedelere bağışlanacak.

OKAN BURUK’TAN AÇIKLAMA

Galatasaray’ın Nef Stadyumu’nda oluşturduğu yardım merkezine gelmiş olarak depremzedelere gönderilecek eşyalara yardım eden isimlerde biri de Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk olmuştu.

Başarı göstermiş çalıştırıcı bir Youtube kanalına bağlanarak yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. 49 yaşındaki teknik adam, “Gidip sarsıntı bölgesinde fazlalık yapmayacağımızı bilsek, çoğumuz oraya sarfiyat orada hayatımızı devam ettiririz” diye konuştu.

‘UZAKTAN TIPKI ŞEYLERİ YAŞAMANIZ ZOR’

“Elimizden ne kadar, ne gelecek bilemiyoruz. Orada yiyecek, yer tüketiyorsunuz. Uzaktan birebir şeyleri yaşamanız güç fakat empati halletmeye çalışıyoruz. Kimi zaman göçüğün içindeki oluyorsunuz, kimi zaman ailenizi orada görüyorsunuz. Oldukca değişik hisler yaşadığınız bir devir.”

‘FUTBOL MANASINI YİTİRMİŞ DURUMDA’

Başarı göstermiş alıştırmacı Okan Buruk, “Futbol, manasını yitirmiş durumda. Lig iyi mi oynanacak, ne zaman başlamış olacak hepsini bir kenara attık. Hala göçük altından çıkan insanlarımız var. Bu oldukca kıymetli. Her kurtarılmada gözyaşlarına boğuluyoruz. İnşallah daha da kurtulanlar devam eder.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu