Haber

Galatasaray’ın yeni transferi Kaan Ayhan’ın birinci maçı!

Galatasaray, dönem ortası aktarma devrindeki birinci desteğini yapmış oldu. Sarı-kırmızılı ekip, aktarma görüşmelerine başlandığını açıklamış olduğu Kaan Ayhan’ı İstanbul’a getirmişti. Deneyimli stoperin transferinin ayrıntıları ortaya çıktı.Galatasaray, dönem ortası aktarma devrindeki birinci desteğini yapmış oldu. Sarı-kırmızılı ekip, aktarma görüşmelerine başlandığını açıklamış olduğu Kaan Ayhan’ı İstanbul’a getirmişti. Deneyimli stoperin transferinin ayrıntıları ortaya çıktı.

İLK DESTEK KAAN AYHAN
Okan Buruk idaresinde Spor Toto Mükemmel Lig’de üst üste 10’uncu zaferine ulaşan Galatasaray’da kurmaylar aktarma çalışmalarına sürat verdi. Deneyimli çalıştırıcının raporu doğrultusunda birinci atak stoper tandemine yapılmış oldu.

İLK SÖZLERİ
Ulusal futbolcuyu taşıyan tayyare geçtiğimiz gece 00.30 sıralarında İstanbul Havalimanı’na iniş yapmış oldu. Sözleşme hakkında şu an için bir şey söyleyemeyeceğini söz eden Kaan Ayhan, “Ben de sizler suretiyle sabırsızım. İnşallah gelecek günlerde yine görüşürüz. Şu an mukavele hakkında bir şey diyemiyorum” sözlerini kullandı.

BU DÖNEM PERFORMANSI
28 yaşındaki savunmacı bu dönem Sassuolo’da 11 resmi karşılaşmada forma talihi buldu. Kaan Ayhan bu süreçte 630 dakika alanda kaldı. Deneyimli oyuncu rakip fileleri 1 kere havalandırma başarısı gösterdi.
TRANSFERİN AYRINTILARI BELİRLİ OLDU
Galatasaray, aktarma görüşmelerine başlandığını KAP’a bildirdiği Kaan Ayhan için 400 bin euro kiralama bedeli ödeyecek. Ulusal stoperin satın alma opsiyonu ise 2.8 milyon euro. İtalyan ekibi Sassuolo’dan net 1.3 milyon euro kazanan Kaan Ayhan, Galatasaray’dan yarım dönem için 600 bin euro alacak.

3 YILLIK SÖZLEŞME
Kiralık periyodunun akabinde sarı-kırmızılı grupla 3 senelik sözleşme imzalayacak olan Kaan Ayhan, birinci yıl 1 milyon euro, 2. senesinde 1 milyon 250 bin euro, son senesinde ise 1 milyon 350 bin euro kazanacak.

İşte birinci maçı!

Ulusal futbolcu, hafta içinde Ümraniye karşısında takımda yer almayacak. Lakin Kaan, haftasonu doğrusu 5 Şubat’ta Trabzonspor ile oynanacak uğraşın takımında yer alacak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu