Haber

Gaziantep FK’da João Figueiredo verdiği kararla zelzeleden kurtuldu!

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 kentte mühim halde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki zelzele, tüm Türkiye’de büyük bir kedere sebep oldu. 7’den 70’e tüm halk depremzedeler için seferber olurken, Görkemli Lig kulüpleri de felaketten mühim şekilde etkilendi.

SPOR KULÜPLERİ DE ETKİLENDİ

6 Şubat Pazartesi saat 04:17’de, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan zelzele, tüm Türkiye’ye büyük bir acı yaşattı. 10 kentte mühim şekilde hissedilen ve büyük yıkımlara yol açan felaketin akabinde Türkiye tek yürek oldu ve ülkenin dört bir yanından sarsıntı bölgesine yardımlar ulaşmaya başladı. Yaşanmış olan yıkım futbolda da büyük etki yaratırken, Üstün Lig takımları Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekilme sonucu aldı.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaşmış olduğu bir gönderi

SADECE O DÖNMEDİ

Süper Lig’de oynadığı son maçta 4 Şubat Cumartesi günü Antalyaspor’a deplasmanda 1-0 yenik olan Gaziantep FK maçtan bigün sonrasında kente geri döndü fakat bir şahıs hariç: Joao Figueiredo…

Brezilyalı forvet Figueiredo, maçtan sonraki 1 günlük müsaadesini Antalya’da geçirdi ve ekiple beraber Gaziantep’te dönmedi.

O ANLARI ANLATTI

Yaşadıklarını ülke basınına özetleyen Figueiredo, sarsıntısı Antalya’da da hissettiğini söylemiş oldu ve “Antalya’da birazcık sarsıntı hissettim, avizenin sallanmasına uyandım lakin bir şey olmadı. Hatta alıştım. Sonrasında sabah erken saatlerde annem, umarsızlık içinde aradı. Dostlarım nerede olduğumu öğrenmek istediler.” sözlerini kullandı.

 

 

Maçtan sonrasında Antalya’da kalmaya iyi mi karar verdiğini de söyleyen Brezilyalı forvet, “Eşim 2 ay evvel doğum yapmış oldu ve Brezilya’da. Yalnız olduğum için, maçtan sonrasında 1 gün daha Antalya’da kalmaya karar verdim. Antalya kaliteli otelleri ile tanınır ve gezim açısından malum bir kenttir.” dedi.

‘BURADA BİLE ZELZELE HİSSEDİLDİ’

Yaşanmış olan sarsıntının akabinde birçok kişinin dışarıda kaldığını özetleyen Figueiredo, “Otomobillerde yatanlar ve değişik yerlerde çadır kuranlar var. Tesislerde kalanlar bulunduğunu da biliyorum. Konuta dönemedikleri için kadro otobüsünde bile kalanlar bulunduğunu biliyorum. Havalar da bir oldukça soğuk. Tüm Türkiye trajediyi yaşadı. Zelzele Antalya’da bile hissedildi.” diye konuştu.

EŞİNDEN AÇIKLAMA

Brezilyalı futbolcunun eşi Milleny Araújo da zelzele bölgesindeki her insanın telaş yaşadığını belirterek, “Dostlarım kentte kaos yaşandığını söylemiş oldu. Elektrik yok, kar yağıyor ve her yerde telaş hakim. Hepimiz oldukca mutsuz ve kuvvetli olmaya muhtaçlıkları var. Güvendeler lakin yaşanmış olan durumun oldukca üzücü ve ürkütücü bulunduğunu söylüyorlar. Yalnızca bir dostum, aileden bir kişiyi yitirdi. Bağlantı kurduğum diğer dostlarım kenti terk etmeyi ve daha uzak yerlerdeki akrabalarının meskenlerine gitmeyi başardı.” tabirlerini kullandı.

Haberde Figueiredo ve eşinin yaşamış olduğu apartmanda mühim bir hasar bulunmadığı ve komşularının hala apartmanda yaşamış olduğu açıklandı.

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu