Haber

Kayserispor Onur Bulut’u resmen deklare etti: Biz mutabık kaldık…

Kayserispor’daki performansı bu dönem daha da dikkat alımlı hale gelen Onur Bulut, ulusal ekibe kadar yükselme başarısı göstermişti. Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in de takımında görmek istediği oyuncular ortasında adını anmış olduğu Onur Bulut ile Beşiktaş’ın yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor da devir periyot ilgilenmişti.

MİLLİ KADROYA YÜKSELDİ

Onur Bulut, Kayserispor’da sergilediği başarı göstermiş performans sonrası A Ulusal Ekibimizin aday takımına çağrıldı ve birinci kere ulusal formayı giyme heyecanı yaşadı. 19 Kasım’da Gaziantep’de oynanan ve Ulusal Ekibimizin Çekya’yı 2-1 yenik etmiş olduğu müsabakaya birinci 11’de süregelen Onur Bulut, 90 dakika alanda kalmıştı.

Fenerbahçe, Kayserispor ile mukavelesi dönem sonunda sona erecek Onur Bulut’u takımına katıyor. DHA’nın haberine nazaran ulusal sağ bek dönem sonuna kadar Kayserispor’da forma giymeye devam edip, dönem sonunda sarı-lacivertli takıma geçirme olacak.

Fenerbahçe, kontratı dönem sonunda sona erecek Onur Bulut için rastgele bir bonservis bedeli ödemeyecek. Lakin Kayserispor’un Mame Thiam transferinden dolayı Fenerbahçe’ye ödemesi ihtiyaç duyulan meblağ karşılığında bu geçirme gerçekleşecek.

KAYSERİSPOR’DAN AÇIKLAMA

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Onur Bulut’un Fenrebahçe’ye transferiyle ilgili izahat yapmış oldu. Koç yapmış olduğu açıklamada, iki kulüp liderinin görüştüğünü söyleyerek, “Eğer futbolcunun menajerleri de yeni periyotta anlaşırlarsa bu geçirme gerçekleşecek.

Transferin gerçekleşme kaidelerinden bir tanesi de, Kayserispor’un Thiam için Fenerbahçe’ye bir borcu vardı, bunun silinmesi, ikincisi Onur’un dönem sonuna kadar Kayserispor’da oynamaya devam etmesi, üçüncüsü de hatırı sayılır bir fiyatında bonservis olarak Fenerbahçe tarafınca Kayserispor’a ödenmesi” dedi.

‘İKİ LİDER GÖRÜŞTÜ’

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, yapmış olduğu açıklamada futbolcu Onur Bulut’un Fenerbahçe’ye olan transferini kıymetlendirdi. Koç, “Kulüpler Birliği toplantısında Ali Koç, liderimiz Ali Çamlı’yı aradı ve 15 dakika görüşmek istediğini söylemiş oldu.

Görüşmede her iki Ali önder da bir görüşme yapmış oldu. Fenerbahçe Kulübü resmi olarak Onur’u geçirme etmek istediğini söylemiş oldu. Akabinde Kayserispor idaresi de kendi içinde bir kıymetlendirme yapmış oldu ve bir sayı söylem edildi.”

‘MENAJERLER FENERBAHÇE İLE ANLAŞIRSA…’

“Sabahında Fenerbahçe bunu kabul ettiğini söylemiş oldu. Akabinde Onur’un menajerlerini Kayseri’ye çağırdık ve görüştük. Menajerler de pozitif baktılar ve İstanbul’a gittiler. Eğer futbolcunun menajerleri de Fenerbahçe ile yeni devirde anlaşırlarsa bu geçirme gerçekleşecek.

Transferin gerçekleşme koşullarından bir tanesi de, Kayserispor’un Thiam için Fenerbahçe’ye bir borcu vardı, bunun silinmesi, ikincisi Onur’un dönem sonuna kadar Kayserispor’da oynamaya devam etmesi, üçüncüsü de hatırı sayılır bir fiyatında bonservis olarak Fenerbahçe tarafınca Kayserispor’a ödenmesi. Bu koşullarda bu işi sonuçlandırmaya çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu