Haber

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz’dan aktarma açıklaması

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş’ı konuk eden ve alandan 1-0 galibiyetle ayrılan Sivasspor’da Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, müsabakanın akabinde stadyum çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunmuş oldu. Otyakmaz, “Hakikaten bu soğuk havada bizim için oldukca sıcak bir yengi oldu. Bu galibiyete oldukca gereksinimimiz vardı. Uzun vakittir da taraftarımızın önünde kazanamamıştık. Beşiktaş galibiyetiyle hem taraftarımızı memnun ettik hem de ligde birazcık daha muntazam pozisyona geldik. İlerisi için daha da ümitlendik” diye konuştu.

“Hoş şeyler olmuyor”
Son günlerde kimi spor kulüplerinin yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili yöneltilen soruya da Otyakmaz, “Benim burada söyleyeceğim hiçbir şey, hiçbir problemi çözmeyecek. Ikimiz de sık sık hem federasyonla hem de Kulüpler Birliği ile bir ortaya geliyoruz. Yeniden gelecek hafta bir toplantımız var. Bu top toplantılarda konuşulur lakin naturel güzel şeyler olmuyor. Hiçbirimiz bu yaşananlardan keyifli değiliz” diye cevapladı..

“Maalesef oldukca fazla sakat var”
Takımda oldukca fazla sakat oyuncunun bulunduğunu söyleyen Otyakmaz, “Maalesef sakatlıklar oldukca fazla olmaya başladı. Darbeye bağlı sakatlıklar da var. Kas sakatlıkları da var. Hem Yatabare sakatlandı hem artık Jordy Caicedo’yo sakatlandı. Bu bizi birazcık ekip kurmakta bizi zorluyor. Yeni transferlerin katkısıyla daha geniş bir takımımız olacak. İnşallah sakatlardan etkilenmeyeceğiz. Yeni transferlerin uyum sağlaması bugün de birinin gol atması, bizi oldukca keyifli etti. Jordy Caicedo ile şimdi bir informasyon almadım. Durumu yarın belirli olur. Ümit ederim kıymetli bir sakatlığı yoktur. Zira Yatabare 3-4 hafta yok. Kir James de daha şimdi hazır değil. Kısaca üç santrforun sakat olması bizi birazcık zorlayacak benzer biçimde” tabirlerini kullandı.

“Aktarma yapmayacağız”
Bir basın mensubunun, “Takıma aktarma yapmayı düşünüyor musunuz?” formundaki sorusuna Otyakmaz, “Yok kâfi sayıda oyuncumuz var. Sakatlarımız geri döndüğü takdirde o kadar da yığılma olacak. 16 da yabancımız var. Münasebetiyle aktarma yapmayacağız” karşılığını verdi.

SİVAS (İHA) 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu