Haber

Lionel Messi ayrılıyor mu? Sürpriz görüşme

Sürem sonunda PSG ile mukavelesi bitecek olan Messi için kıymetli bir sav geldi. Dünya Kupası’nda sonrasında Paris ile sözleşme imzalaması beklenen Arjantinli yıldız bir türlü imzayı atmamıştı.

27 maçta 16 gol ve 14 asist meydana getiren 35 yaşındaki futbolcu iki dönemdir PSG forması giyerken bu dönem performansıyla ekibinin en düzgünlerinden biri olmuştu.

PSG’DEN AÇIKLAMA

Messi’nin durumu hakkında konuşan PSG Sportif Yöneticisi Luis Campos açıklamalarda bulunmuştu. Telefoot’a konuşan Campos’un açıklamaları şu formda;
“Şu anda Lionel Messi ile kontratını uzatmak için görüşüyoruz. Onu bu projede tutmak isterim, bunu saklayamam. Şu anda bu maksatta konuşuyoruz ve onu yanımızda tutmaya devam edeceğiz.”

ABD SÜRPRİZİ

L’Equipe’in yapmış olduğu habere nazaran Messi ile MLS grubu Inter Miami ilgilendi. Bilhassa mesleği süresince Messi’nin rakibi olan Ronaldo’nun Al Nassr’a geçirme olmasının akabinde Messi’nin de Avrupa haricinde bir ekibe geçirme olma tezleri güçlenmişti.

İKİNCİ BARCELONA DÖNEMİ

2005 senesinde Barcelona ile futbol mesleğine süregelen Messi efsaneleşmiş olduğu kulüpte sayısız kupa kazanmıştır. 778 kere forma giydirilmiş olduğu Katalan takımında 672 gol atıp 303 asist meydana getiren yıldız futbolcu 2021 senesinde kadrodan ayrılmak zorunda kalmış ve PSG yolunu tutmuştu.

Daha evvel oğlunun geleceği hakkında izahat Jorge Messi, “Leo’nun tekrar Barcelona için oynayacağını düşünmüyorum. Laporta ile görüşmedik ve şu an için rastgele bir teklif yok.” açıklamalarında bulunmuştu.

Sadece sonrasında PSG yöneticileri ile görüşmesinin akabinde Barselona’ya giden Jorge Messi başları karıştırmıştı. Barselona’da yapmış olduğu seyahatin sebebi bilinmezken ortaya Barcelona savları atılmıştı.

Katalan medyasından tv programı Tot Costa’da yer edinen habere nazaran Lionel Messi’nin babası Jorge Messi Barcelona lideri Joan Laporta ile buluştu.

Barcelona lideri Laporta’nın Messi’nin geri dönüş kaidelerini araştırmış olduğu öğrenilirken Arjantinli’nin ikinci Barcelona devrine sıcak bakmış olduğu açıklandı. Messi ve Barcelona ortasında ilerleyen vakitlerde kıymetli gelişmeler yaşanması umut ediliyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu