Haber

Sneijder açıklamıştı! Reaksiyonlar sonrası Tadic’ten izahat

Kahramanmaraş merkezli iki büyük zelzele Türkiye’yi yasa boğmuştu. Hollanda’da kulüpler geçtiğimiz hafta oynanan müsabakalarda Türl bayraklı kaptanlık pazubandları ile alana çıkmıştı.

Bir devir Galatasaray’da forma giyen Wesley Sneijder, “İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie’deki tüm kaptanların giydirilmiş olduğu bir pazubandı getirdim. Bir kulübün kaptanı haricinde hepimiz Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere dayanak için o bandı taktı. DHSC’de kulüpten dostum Tarık Divarcı’nın başlatmış olduğu oldukça hoş bir girişim. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım.” sözlerini kullanmıştı.

Ajax’ın ise yönetim sonucu ile Türk bayraklı kaptanlık pazubandını takmadığını söyleyen Sneijder “‘Bu idarenin bir kararıydı zira kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne işe yaradığını bilmiyorum lakin biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için oldukça minnettarız. Tahminen de hala Ajax’ta formasını affetmek isteyen oyuncular vardır.” demişti.

TADIC TOPLUMSAL MEDYASINDAN PAYLAŞTI

Ajax grup kaptanı Sırp futbolcu Dusan Tadic reaksiyonların akabinde toplumsal medya hesabından Türkiye ve Suriye’de yaşanmış olan sarsıntıya ilişkin paylaşımda bulunmuş oldu. Tadic paylaşımında “Türkiye ve Suriye’deki zelzeleler beni derinden sarstı. Kanılarım, bu trajedide sevdiklerini kaybeden beşerlerle ve rastgele bir halde etkilenen beraberce.” sözlerini kullandı.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaşmış olduğu bir gönderi

BÜYÜK DAYANIŞMA

Avrupa’da büyük yankı uyandıran zelzele için kulüpler ve futbolcular yardım ve takviye için tüm imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Zelzelenin tesirini yaşayan tüm beşerler için tüm imkanlarını zorlayan kulüpler, oynanan maçlarda da bu durumu göz önüne seriyorlar.

‘BAŞINIZ SAĞ OLSUN KALBİMİZ SİZİNLE’

Hollanda’da birçok kulüp depremzedeler için harekete geçti. Bunlardan FC Dordrecht, Willem II deplasmanında alana sarsıntıda yaşamını kaybedenler için Türkçe olarak ”Başınız sağ olsun, kalbimiz sizinle” pankartıyla çıktı.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Hollanda’da geçen hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayet ile Suriye’yi etkileyen sarsıntıda yaşamını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulması sonucu alınmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntılardan etkilenen her insanın yanında.” tabiri kullanıldı.

Milliyet

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu