Haber

Son dakika | MHK çekilme etti

MHK Başkanlığını Sabri Çelik, Önder vekilliğini ise Murat Ilgaz yapıyordu. Ayrıyeten konseyde Ahmet İbanoğlu, Bülent Gökçü, Aytekin Durmaz, Kalımlı Tuncay Akın, İsmail Köse, Aynur Aysun Akar ve Recep Sürhat Müniroğlu vazife yapıyordu.

NELER YAŞANDI?

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi saat 13.30’da Sabri Çelik’i Riva’ya çağırdı. Büyükekşi ve Çelik ortasında meydana getirilen görüşmede TFF Lideri Büyükekşi, MHK Lideri Sabri Çelik’in istifasını istedi.

Bunun üstüne Sabri Çelik istifasını sundu ve istifası TFF tarafınca kabul edildi. Sabri Çelik’in haricinde tüm MHK üyeleri de çekilme etti.
TFF’nin kısa müddet içinde resmi izahat yapması planlanıyor.

SABRİ ÇELİK’İN YERİNE GELECEK İSİM

Skorer’in edinmiş olduğu bilgilere gore Çarşamba günü TFF Lideri Mehmet Büyükekşi eski yargıcı Kuddusi Müftüoğlu ile bir ortaya geldi. Meydana getirilen görüşmede Büyükekşi, Müftüoğlu’na MHK başkanlığını düşünüp düşünmediğini sordu. Bu teklif üstüne ise Kuddusi Müftüoğlu, lüzumlu kaidelerin oluşması halinde pozitif bakacağını iletti.

LALE ORTA YÖNETİME

Aynı vakitte Mehmet Büyükekşi, Lale Orta ile de bir ortaya geldi ve MHK şurasında vazife almak isteyip istemeyeceğini sordu. Lale Orta da Kuddusi Müftüoğlu’na benzeri şekilde lüzumlu koşulların oluşması halinde teklife pozitif yanıt verdi.

SABRİ ÇELİK KİMDİR?

Sabri Çelik 1959 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslolan mesleği lise öğretmenliği olan Çelik, uzun seneler 1. Lig’de hakemlik yaptıktan sonrasında yaş münasebetiyle etkin hakemliği bıraktı. Sabri Çelik, geçtiğimiz dönem çekilme eden Ferhat Gündoğdu’nun akabinde MHK Lideri olarak misyona başlamıştı. 2004-2005 yıllarda ve 2019’da da ortalama 5 ay MHK Başkanlığı meydana getiren Çelik, UEFA gözlemciliğinin akabinde mentörlüğe başlamıştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu