Haber

Trabzonspor’da Basel maçı öncesi manalı koreografi

UEFA Avrupa Konuşma Ligi’nde temsilcimiz Trabzonspor, Son 16 Play-Off Tipi maçında Basel’i konuk ediyor. Vatanımızda yaşanmış olan sarsıntı felaketi, müsabakanın havasını futboldan oldukça daha manalı bir noktaya taşımış durumda.

TÜM TÜRKİYE TEK YÜREK

Türk futbol dünyası sarsıntı felaketi sonrası güçlü halde bir ortada olmaya çalışıyor. Gelirinin depremzedelere bağışlanacağı Basel maçı için tüm Türkiye’den tüm grup taraftarları Akyazı’ya akın etti.

Eşi olmayan bir dayanışmanın yaşandığı futbol dünyasında TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Eyüpspor Lideri Murat Özkaya ve birçok kulübün temsilcisi dayanak için Trabzon’a geldi.

EN MANALI KOREOGRAFİ

Akyazı’da maç önü koreografisinde de sarsıntı felaketine ilişkin ileti hakimdi. Yaşanmış olan sarsıntı felaketine ilişkin birçok bildiri, maç önü koreografisinde yer buldu.

Bu felakete kayıtsız kalmayan ülkelerin bayraklarının yer almış olduğu baretle bir arama kurtarma çalışanının kucağında bir bebek resmedilirken yıkıntı imgesinin altından çıkan kuvvetli bir elin Türk bayrağını tutuşu da görselleştirildi.

Koreografinin peşinde ise, “Hep beraber olacağız, yaralarımızı saracağız” iletisine yer verildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu