Orduspor
Trend

Orduspor Renklerinin Anlamı

Orduspor Renklerinin Anlamı

Orduspor renklerinin anlamı; Orduspor renkleri mor ve beyazdır. Bunun asıl nedeni bölgede menekşenin yaygın bir biçimde yetişmesidir. Takım da rengini bu özel çiçekten almıştır. Ayrıca armasında bir de fındık resmi bulunmaktadır. Yörenin sembollerinin bir araya getirildiği bir görsellik oluşturulmuştur. 1967 senesinden bu yana mücadele etmeye devam etmektedir.

Orduspor

Orduspor’un başkanı Savaş Şimşek olmuştur. İlerleyen senelerde atılan adımlar ile beraber büyük başarılara imza atılacağı tahmin edilmektedir.

  • 1967 senesinden bu yana taraftarları tarafından desteklenen bu takımın özellikle Ordu’nun spor üssü olması konusunda büyük çaba sarf ettiği görülmektedir.
  • Orduspor sayesinde Ordulu genç yeteneklerin tespit edilmesi de kolaylaşmıştır.
  • Kadınların futbol takımı oluşturması konusunda da desteklerin esirgenmediği görülmektedir.

Başkanın önderliğinde özellikle borçlanma konusunda da büyük bir çaba sarf edileceği üzerinde durulmaktadır. İç transferler, futbol okulları ve seyirci desteği ile takımın içinde bulunduğu zor durumdan kurtulacağı tahmin edilmektedir.

Orduspor Renkleri

Orduspor renklerinin anlamı; mor ve beyaz renklerden oluşan takım sembolünde yer alan fındık da bölgenin sembolü olduğu için kullanılmıştır. Bulunduğu 3. Lig’den üst liglere çıkmak için çaba sarf ederken aynı zamanda alt yapı çalışmalarına da büyük oranda önem vermektedir. Bu noktada Orduspor özellikle futbol okulları ile ilin gelişimini desteklemektedir. Yeni stat ile bu amaca bir adım daha yaklaşıldığı görülmektedir. Menekşe renklerini benimseyen bu takımın ilerleyen müsabakaları merakla beklenmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu