FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Erling Haaland için resmi izahat: 1 milyar Euro

Dönem ortası aktarma periyodunda yine en oldukca konuşulan şahıslar futbolcuların menajerleri oldu. İspanyol As gazetesi, meşhur menajer Mino Raiola’nın vefat etmesinin akabinde vazifesi devralan Rafaela Pimenta ile röportaj yapmış oldu.

Uzun seneler Raiola ile beraber çalışan Pimenta verdiği röportajda bilhassa Erling Haaland ve Real Madrid hakkında çarpıcı kelamlar kullandı.

MINO RAIOLA İLE NASIL TANIŞTINIZ?

Brezilya’dayken Rivaldo’nun şirketini temsil etmek için avukatlık teklifi aldım. Akabinde beraber şuanda da mevcud Guarantigueta isminde bir kulüp kurduk.

Mino da Rivaldo vasıtasıyla Brezilya’ya gelmişti. Berzilya pazarına girmek istiyordu. Orada paydaşlığımız başladı.

İLK TRANSFERİNİZ KİMDİ?

Beraber birinci transferimiz, bugün Katar Ulusal Ekibi’nun teknik yöneticiliğini meydana getiren Fabio Monezine oldu. Onu Udinese’ye götürmüştük. Yalnızca kısa bir mühlet için İtalya’ya gitmiştim, fakat yerleşmeye karar verdim.

KÖTÜ TECRÜBELERİNİZ OLDU MU?

Bir defasında bir sportif yönetici ile tartışıyordum. Kulüp oyuncuya ödemek yapmak zorundaydı, lakin ödeme yapmak istemediler. Münakaşa giderek alevlendi ve bana dönerek, “Sen sahiden avukat mısın? Ben senin yalnızca Breziyalı bir fahişe bulunduğunu sanıyordum” dedi.

MINO’NUN SON ANLARINI NASIL HATIRLIYORSUNUZ?

Sanırım bizleri düşündü. Kendisini değil, çocuklarını, ailesini ve o yokken olacakları…

GÖREVİ DEVRALACAĞINIZI BİLEREK Mİ ÖLDÜ?

Bana, ‘İstediğini yapmakta özgür olmalısın. Seni ne keyifli ediyorsa onu yap’ dedi. Mino oldukca uyanıktı. Bu türlü söylerse devam edeceğimi biliyordu.

SON KELAMI NE OLDU?

Mutlu ol.

ERLING HAALAND AÇIKLAMASI

Manchester City’nin gol makinesi Erling Haaland’ın ilerleyen devirde Real Madrid’e aktarma olacağı sav ediliyor. Menajer Rafaela Pimenta, Norveçli yıldızın İspanyol devine transferi ile ilgili de açıklamalar yapmış oldu.

‘ERLING HAALAND REAL MADRID’E GİDECEK Mİ?

Bunun hakkında konuşamam. Ben bir avukatım. (Gülüyor)

‘HAALAND’IN AYRILMA İHTİMALİ VAR MI?’

Genel olarak cevap vereceğim. 25 senedir bu şirketteyim. Oyuncuların tüm mukavelelerini ben hazırladım. Oyuncularımızın ‘Ayrılmak isterim’ söylediğinde bunu gerçekleştirmediğimiz tek bir an bile olmadı.

‘HAALAND’IN AYRILMA UNSURU VAR MI?’

Buna cevap vermek güç. Bir şey söylersem yanlış anlaşılacak. Söylemezsem değişik algılanacak. Bu yüzden Hiçbir şey söylememeyi yeğliyorum.

‘GUARDIOLA, HAALAND’IN AYRILMA UNSURU OLMADIĞINI SÖYLERKEN PALAVRA MI SÖYLEDİ?

Guardiola’nın en söylediğini duymadım. Bir şey diyemem.

HAALAND’IN PAHASI NE KADAR?

80 milyon’a Pogba’yı aktarma ettik. Tepe 222 milyon Euro ile Neymar’ın. Sayılar değişiyor. Benim için Haaland 1 milyar Euro bedelinde.

Bir ihtimal bu sayısı kimse ödeyemeyecek fakat haiz olduğu potansiyel bu. Aslına bakarsak bir futbolcunun bedelini kulüp belirliyor. Bir oyuncuya kimsenin 700 milyon Euro vermeyeceğini biliyorum, fakat Erling’in bir kulübe katmış olduğu karşılık çok önemli. Minimum 1 milyar Euro olduğu mevzusunda netim.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu