Haber

Beşiktaş’ta ayrılık! Bir devir kapanıyor…

Beşiktaş, teknik yönetici Şenol Güneş yönetminde takımda kıymetli bir değişiklik süreci yaşıyor. Wout Weghorst ve Josef de Souza’nın dev ortasındaki ayrılıkları sonrası öteki adların de gruptan ayrılmaları gündemde…

SAISS İÇİN ŞENOL GÜNEŞ İLE ANLAŞAMIYOR İDDİASI

Dış basında Romain Saiss ile ilgili tezler gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı sav edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için değişik kulüplerle temasa geçilmiş olduğu kaydedildi.

WALID REGRAGUI ENDİŞELİ

Al-Araby’nin haberine nazaran Fas Ulusal Ekibi’nun teknik yöneticisi Walid Regragui, Saiss’in Beşiktaş’taki durumundan dolayı telaşlı… Ulusal ekibin 25 Mart’ta Brezilya ve 28 Mart’ta Peru ile oynayacağı maçlarda takımda olması beklense de Beşiktaş’taki devamlılığının yaratacağı sıkıntıdan korkuluyor.

BENATIA DEVREYE GİRDİ

Fas Ulusal Ekibi’na yakın bir kaynak, Saiss’in durumuna ilişkin Al-Araby’ye açıklamalarda bulunmuş oldu. Fas Ulusal Ekibi’nin eski kaptanlarından olan ve daha evvel vatanımızda Fatih Karagümrük forması da giymiş Mehdi Benatia’nın Saiss’in Yunanistan’a transferi ismine devreye girmiş olduğu açıklandı.

AYRILIĞINA ARACILIK EDİYOR

Benatia’nın bir menajerlik şirketinde almış olduğu vazifeyle Saiss’in Beşiktaş’tan ayrılmasına aracılık etmeye çalmış olduğu aktarıldı. Saiss için Japonya argümanları da gündemdeyken Walid Regragui ve Mehdi Benatia’nın Faslı oyuncunun uzun müddet alanlardan uzak kalmasını engellemek ismine bir tahlil arayışında oldukları açıklandı.

BİR TEKLİF DE ATIBA’YA

Beşiktaş’ta Atiba Hutchinson da kadrodan ayrılabilir. Kanada gruplarından Atletico Ottawa, deneyimli oyuncuyu takıma katmak ismine teklif hazırlığında…

SÖZLEŞME YENİLENMEYECEĞİNİ ÖĞRENDİ

Atiba Hutchinson’ın ulusal ekipte daha evvel beraber forma giydirilmiş olduğu arkadaşı Julian De Guzman, gerçekleştirdikleri görüşmeyi deklare etti. De Guzman, “Atiba ile görüşmelerim oldu. Beşiktaş’ın kendisiyle yollarını ayıracağını öğrendiğinden dolayı şokta. Hâlâ şaşkın. Şu anda ilerisi için başlangıcında neler bulunduğunu söyleyemem” tabirlerini kullandı.

CEO’SU AÇIKLADI

Atletico Ottawa’nın CEO’su Fernando Lopez, attığı tweet 150 beğeni alırsa Atiba Hutchinson’a teklif yapacağını belirtmişti. Dönem sonunda Beşiktaş ile mukavelesi sona erecek deneyimli isim için atılan bu tweet, 650’den fazla beğeni aldı ve 60 bin kere okundu. Bunun sonrasında öteki bir seçeneği kalmadığını belirten Fernando Lopez, Atiba’ya teklifte bulunacağını deklare etti.

6 NUMARA ARIYORLAR

Le Droit’e konuşan Fernando Lopez, “Her şey teknik yöneticimiz Carlos Gonzalez’in İspanya’daki kampımız için yola çıkmadan evvel bir 6 numara transferi yapmam mevzusundaki baskısıyla başladı. Abdul Sissoko’nun yokluğunu gidermemiz gerekiyor. Atiba Hutchinson’ın kontratının yenilenmeyeceğini görünce onun transferi ismine talihimi denememi önerdi. Hala Beşiktaş ve Kanada Ulusal Ekibi’nin kaptanlığını yapıyor” sözlerini kullandı.

ÜCRETİ SORUN

Atiba Hutchinson transferinin maddi istikametiyle Atletico Ottawa için oldukça kolay olmadığını belirten Fernando Lopez, “Sözleşmesi haziran sonunda bitiyor. Onu buraya getirmek fazlaca sorun olacak. Yılda 750 bin Euro kazanıyor. Bu kabaca oyuncu maaş sonumuza eşdeğer! Karmaşık olabilir. Tek talihimiz meskene yaklaşması. Kanada’ya dönmek istiyor mu?” dedi.

10 YILLIK DEVİR SONA ERİYOR

Beşiktaş, 2013’ün yazları Atiba Hutchinson’ı PSV’den takımına katmıştı. Geçtiğimiz yaz 1 senelik sözleşme imzalanan 40 yaşındaki orta saha, bu dönem sonu itibariyle kadrodan ayrılmaya hazırlanıyor. Atiba, ülkesi Kanada’dan 2003 senesinde İsveç grubu Östers’e aktarma olarak ayrılmış ve sonrasında Avrupa’da Östers, Helsinborgs, Kopenhag, PSV ve Beşiktaş formaları giymişti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu