Haber

Fenerbahçe’de iki yıldızla görüşmeler yine başlıyor

Fenerbahçe, Görkemli Lig’e zelzele felaketi sebebiyle verilen ortadan Konyaspor çabasıyla dönecek. Erteleme maçında Konyaspor ile karşılaşacak Sarı-Lacivertliler’de yönetim de ekip ismine çalışmalarını sürdürüyor.

KONYA MAÇINDA İŞVEREN DEUS

Jorge Jesus, Adana Demirspor maçının bitiminin akabinde yargıcı Ali Palabıyık’a tepki göstermiş ve kendisine kırmızı kart çıkmıştı. Portekizli hoca bundan dolayı Konyaspor uğraşında kulübede olamayacak. Deneyimli çalıştırıcı, bu müsabakada tüm yetkiyi yardımcısı Joao de Deus’a verecek.

İki futbol adamı, şiddetli müsabakada yaşanabilecek senaryoları göz önüne alarak değişik planlar üstünde çalışıyor.

DEPREMZEDELER İÇİN ZENIT İLE MAÇ

Sarı-Lacivertliler ile Rus ekibi, 23 Mart’ta Türkiye’de bir hazırlık maçı oynama mevzusunda anlaştı. Bu müsabakadan elde edilecek tüm gelir, depremzedeler için kullanılacak.

Zenit’li yönetici Alexander Medvedev yapmış olduğu açıklamada, “Bu ortak bir fikirdi. Fenerbahçe, gelirin zelzeleden etkilenenlere bağışlanması için teklifte bulunmuş oldu. Ikimiz de bunu destekledik” tabirlerini kullandı.

‘BARÇA OLMADI FENER’E GELDİM’

Bir periyot Fenerbahçe forması giyen, 42 yaşlarında olmasına rağmen İspanya 5. Ligi’nde Rota formasıyla mesleğine devam eden Daniel Güiza, Relevo’ya konuştu.

Sarı-Lacivertliler’de beraber çalmış olduğu hocası Aragones’e yağdıran deneyimli forvet, “O benim babam, hatta büyükbabam. Kulübünde başarıya ulaşmış olan birini EURO 2008’e götürecek hamaseti vardı. 2008’de Barcelona’ya imza atacaktım lakin orada kuvvetli olan bazı oyuncular beni istemedi. Ben de bunun akabinde Fenerbahçe’ye geçirme oldum” dedi.

SERDAR DURSUN’A İKİLİ TALİP

Tecrübeli oyuncu, tekliflere rağmen Fenerbahçe’de forma savaşını sürdürme sonucu almıştı. Lakin Serdar Dursun’a daima talip çıkmaya devam ediyor.

Rusya’dan Khimki ve Polonya’dan Rakow, Ulusal forveti takıma katmak için ağır bir formda çalışıyor. Sarı-Lacivertli Yönetim’in sonucu Serdar’a bıraktığı açıklandı. Tecrübeli oyuncunun önceliği kalmak olsa da teklifleri dinleyeceği öğrenildi.

ALTAY & VALENCIA GÖRÜŞME ODASINA

Sözleşmesi dönem sonunda bitecek olan iki yıldızla yürütülen görüşmelere sarsıntı felaketi sebebiyle orta verilmişti. İdarenin bu hafta Altay ve Valencia’nın menajerleriyle gene masaya oturması planlanıyor.

Fenerbahçe’de dönem sonunda mukavelesi bitecek adlar ortasında iki oyuncu ön plana çıkıyor: Altay Bayındır ve Enner Valencia… Altay’a bilhassa İtalya Ligi’nden yüksek ilgi var. Valencia ise Cenup ABD’dan birçok kadrodan teklif aldı. Son olarak Brezilya ekibi Internacional, deneyimli golcüye teklifte bulunmuş oldu. Sarı-Lacivertliler ile iki oyuncu ortasındaki yeni sözleşme görüşmeleri, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde sekteye uğramıştı. Taraflar bu hafta yine masaya oturmaya hazırlanıyor.

Teklifleri rafa kaldırdı

Kaptan Altay ile daha evvelden meydana getirilen görüşmelerde maaş mevzusunda orta yol bulunamamıştı. 24 yaşındaki file bekçisi, her şeye rağmen yurt dışından gelen teklifleri rafa kaldırdı ve önceliği Fenerbahçe ile mukavele uzatmaya verdi. Yapılacak görüşmede iki tarafın da adım atarak mutabakata yaklaşması planlanıyor. Enner Valencia ile meydana getirilen pazarlıklarda ise para mevzusunda bir problem yok. Lakin 33 yaşındaki oyuncunun 2+1 senelik sözleşme istemesi sebebiyle el sıkışılmadan masadan kalkılmıştı.

‘İmzalamayı umuyoruz’

Valencia’nın önceliği de Fenerbahçe’de kalmak. Ekvadorlu oyuncunun menajeri Vargas da yapmış olduğu son açıklamada, “Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalamayı umuyoruz. Enner, kulübünde fazlaca keyifli. Lakin şimdi mutabakata varamadık. Görüşmelerimiz devam edecek” tabirlerini kullanmıştı. İdare, iki yıldızın da sözleşme ıstırabını bir an evvel hallederek büsbütün alana odaklanmalarını sağlamak istiyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu