Haber

Beşiktaş’ta Aboubakar’ın yerine Cenk Tosun

Spor Toto Görkemli Lig’in 14’üncü haftasında oynanması ihtiyaç duyulan BeşiktaşAntalyaspor maçı o periyot Bölme’de yaşanmış olan patlama sebebiyle ertelenmişti. 14 Şubat’ta oynanması planlanan çaba bu sefer Kahramanmaraş’ta yaşanmış olan zelzele sebebiyle bir kez daha ertelenmişti. Oynanma zamanı 2 kere değişen uğraş, pazar günü oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun Futbol Karşı karşıya gelme Talimatı’nın 18’inci hususu mucibince ertelenen karşılaşmanın oynanması ihtiyaç duyulan tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular forma giyebiliyor. Bu kapsamda Beşiktaş 5 yeni transferine Antalyaspor karşısında forma bahtı veremeyecek.

Redmond ve Ghezzal’la…

Hafta sonundaki kıymetli gayrette yeni transferler; Amir Hadziahmetovic, Omar Colley, Onur Bulut, Vincent Aboubakar ve Alexandru Maxim vazife yapamayacak. Listeye kadrodan ayrılan adlar de eklendiğinde bilhassa hamle sınırında tüm yük, Cenk Tosun’un üstünde olacak. Ligde çıkmış olduğu son 10 maçta 8 gol ve 1 asistlik performans ortaya koyarak 9 sayılık katkı meydana getiren Cenk Tosun, kanatlarda misyon meydana getirecek; Nathan Redmond ve Rachid Ghezzal’la bir arada Antalya karşısına Kara Kartal’a zaferi getiren isim olmaya çalışacak.

Onur’un gözü Ankaragücü’nde

Kara Kartal’ın Kayserispor’dan aktarma etmiş olduğu Onur Bulut için Sarı-Kırmızılılar’ın yansısı devam ediyor. Kayserispor cephesi, Onur’un haksız fesih yaptığını ileri sürerek mevzuyu Uyuşmazlık Tahlil Kurulu’na taşırken Beşiktaş cephesinin ise bu bahiste rastgele bir telaşı bulunmuyor. Kaide gereği Antalyaspor maçında forma giyemeyecek olan Onur Bulut, sonrasında Ankaragücü maçında ise misyon verilmesi halinde forma giyecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu