Haber

Fenerbahçe’den, Samsunspor’a kiralanan Emre Demir için hocası konuştu!

Sezona Bayram Bektaş idaresinde başlamış olan fakat istediği neticeleri alamayan Samsunspor 6. hafta sonunda sırf 2 kere galip erişince Bektaş’la yollarını ayırdı. Bir süre hoca arayan ve bu süreçte Hikmet Karaman ile Samet Aybaba suretiyle tecrübeli isimlerle görüşen Karadeniz temsilcisi kadronun başına en sonunda Hüseyin Eroğlu’nu getirmişti.

 

Gençlerbirliği’ne giderken Samsun kaptı
Altınordu’dan ayrıldıktan sonrasında evvel Galatasaray’la futbol yöneticiliği için görüşen fakat Eşref Hamamcıoğlu önder olamayınca Sarı-Kırmızılılar’la anlaşamayan Eroğlu, sonrasında Göztepe’nin sahibi Rasmus Ankersen ile görüştü. İzmir grubuyla de anlaşamayan başarıya ulaşmış hoca, Gençlerbirliği’yle masaya oturdu. Başşehir grubu düşünmek için 3 gün müddet isterken birebir gün Samsunspor, Eroğlu içişn devreye girdi. Deneyimli çalıştırıcı da etik olması sebebiyle Gençlerbirliği’nden görüşmek için müsaade istedi. Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, Hüseyin hocayla anlaşınca o da Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş’ı aradı ve Ankara takımından mesele olmayacağı karşılığı erişince mutabakat resmiyete döküldü.

 

22. haftada liderliği aldı
Gelir gelmez grup içindeki aile ortamını yaratan, Novikovas suretiyle ekipteki huzuru bozan adı ekip dışı bırakarak tüm futbolculara iletisi gönderen Eroğlu, Kırmızı-Beyazlılar’daki macerasına köktencilik adımlarla başladı. Lakin sonuçlar da geldi. Samsunspor’u 6. haftada 6. olarak devralan başarıya ulaşmış çalıştırıcı 22. haftada Spor Toto 1. Lig’de tepeyi ele geçirdi.

 

Yüksel Yıldırım’ın hissesi büyük
Hüseyin hocaya tam yetki veren, aktarma mevzusunda da tüm koşullarını zorlayan Önder Yüksel Yıldırım da bu başarıda büyük rol oynadı. Bayram Bektaş’la yolların ayrılması sonrasında Hüseyin Eroğlu hakkında negatif tabirler kullanan Yıldırım erdemlik göstererek kelamından döndü ve Kırmızı-Beyazlılar’ın başarısı için deneyimli teknik adamı kadronun başına getirerek kıymetli bir başkanlık örneği gösterdi.

Geçirme emek harcamaları sürat kazanmıştır
Yüksel Yıldırım ve Hüseyin Eroğlu önderliğinde 1.Lig’de tepeyi eline geçiren Samsunspor’da aktarma emek harcamaları da sürat kazanmıştır. Bilhassa Emre Demir transferiyle ses getiren Karadeniz ekibi, Sulh Alıcı transferiyle de dikkatleri üstüne çekmişti. Son olarak Başakşehir’den ayrılan Hasan Ali Kaldırım’la görüşen Kırmızı-Beyazlılar’da deneyimli oyuncunun transferini teknik yönetici Hüseyin Eroğlu’na sorduk.

 

Hasan Ali Kaldırım’ı deklare etti
50 yaşındaki teknik adam, “İyi bir takımımız var. Şampiyonluk yolunda alternatif yaratmamız gerekiyordu. Transferlerle bunu gerçekleştiriyoruz. Sol bek için Hasan Ali Kaldırım’la görüştüğümüz yanlışsız. Muhtemelen bugün ya da yarın muhakkak olur” dedi.

 

‘Sulh’ı, Fenerbahçe’ye göndermiştim’
Gençlerbirliği’nden 195 bin Euro’ya renklere bağlanan Sulh Alıcı hakkında da konuşan Eroğlu, “Sulh Alıcı’yla Altınordu’da çalıştım, Fenerbahçe’ye gönderdim. Ona iyi mi yaklaşacağımı fazlaca uygun biliyorum. Yeniden onu üst düzeye çıkaracağımı düşünüyorum. Onun da bizlere yararı olacaktır” sözlerini kullandı.

 

‘Emre’yle konuşmam onu fazlaca etkilemiş’
Fenerbahçe’den kiralanan Emre Demir’in aktarma sürecini de FANATİK’e özetleyen Hüseyin Eroğlu, “Fenerbahçe transferi açıkladıktan çabucak sonrasında liderimiz Ali Koç’la görüştü. Ali beyefendi onay verince liderimiz Yüksel beyefendi de ‘Hocam ister misin?’ diye bana sordu. Ben de isteyeceğimi belirttim. Emre’yle de aktarma öncesi konuştum. Birinci olarak ‘Formayı ben vermiyorum, sen alıyorsun. Alt lig diyip güvence oynayacağım niyetine girme. Çabaya girip formayı alman lazım. Altınordu’da yaptıklarım ortada. Gençlerle emek harcamayı seviyorum” minvalinde tabirler kullandım. 1.5 saat sonrasında Ahmet Bulut beni aradı, transferi istediklerini ve Emre’yi fazlaca etkilediğimi söylemiş oldu. Geçirme bu türlü gerçekleşti” diye konuştu. 

‘Kuvvetli bir halde yollayacağız’
Emre’den övgüyle bahseden tecrübeli teknik adam, “Bugün egzersize çıktı. Emre Demir fazlaca yetenekli. Bizlere fazlaca katkı sağlayacak bir oyuncu. Samsunspor’un şampiyonluğunda kıymetli rol oynayıp, Fenerbahçe’ye kuvvetli bir formda yollayacağız” yorumunu yapmış oldu.

FANATİK ÖZEL / Atalay Özçelikli

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu