Haber

Galatasaray’da Muslera için son karar Okan Buruk’un! Derbiye devam edememişti

Galatasaray’ın kaptanı Fernando Muslera, Trabzonspor maçının 83. dakikasında Bakasetas’ın frikiğini kurtardı. Muslera’dan dönen topa Bartra atılım yapmak istedi lakin Uruguaylı file bekçisi süratli davrandı. Bu sırada İspanyol stoper topa vurmak isterken Muslera’nın sağ ayak bileğine istemeden vurdu. Acı içinde yerde kalan Muslera, sedyeyle sahayı terk etti.

DARBEYE BAĞLI KANAMA VE KISMİ ÇÖKME

Galatasaray Kulübü, Trabzonspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan kaleci Fernando Muslera’nın ayak sırtı kemiklerinden birinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edildiğini deklare etti. Sarı Kırmızılı kulüpten, Trabzonspor müsabakasında sakatlanarak maçın 85. dakikasında yerini Okan Kocuk’a bırakan Fernando Muslera’nın esenlik durumuyla ilgili meydana getirilen açıklamada, “Kaptanımız Fernando Muslera’nın meydana getirilen tetkiklerinde ayak sırtı kemiklerinden birinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edilmiştir.” sözlerine yer verildi.

OKAN KOCUK’A İTİMAT TAM

Teknik yönetici Okan Buruk, kaleci transferi düşünmüyor ve Muslera dönene kadar Okan Kocuk’la devam edecek. Okan’ın kaleyi devralmasıyla +3 yerli kuralında Buruk’un eli rahatlayacak ve Rashica’ya 11’de yer açılacak. Ustalaşmış sözleşme imzalayan 18 yaşındaki genç eldiven Jankat Yılmaz ise kiralık gönderilemeyecek ve kulübede oturacak.

TAKIMI YALNIZ BIRAKMAYA NİYETİ YOK!

Galatasaray’ın ligdeki 2-1’lik Trabzonspor galibiyeti esnasında Bartra’nın müdahalesiyle sakatlanan ve yerini Okan Kocuk’a bırakmak zorunda kalan Fernando Muslera, stadı koltuk değnekleriyle terk etmişti. 36 yaşındaki eldivenin detaylı tetkikleri sonucunda ayak sırtı kemiğinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edildi. Tedavisine başlanan Urugaylı kalecinin, 4-6 hafta ortası alanlardan uzak kalacağı açıklandı. Lakin Muslera’nın o denli uzun mühlet ekibi yalnız bırakmaya niyeti yok. Ağır bir tedavi programına giren Nando, geri dönüş sürecini 2-3 hafta bandına çekmeyi hedefliyor.

Takımını güçlü dönemde yalnız bırakmak istemeyen Muslera, fedakârlık hayata geçirmeye hazır bulunduğunu tabir etti.

DOKTORLARLA GÖRÜŞECEK

Hem teknik grup hem de esenlik heyetiyle görüşen Fernando Muslera’nın, iğne ve bandajlarla da olsa oynamak istediğini lisana getirmiş olduğu öğrenildi. Ligler yeniden başladıktan sonrasında Muslera ile alakalı son sonucu teknik yönetici Okan Buruk verecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu