Haber

Gedson Fernandes’in şampiyonluğa inancı tam!

Spor Toto Görkemli Lig’in 21’inci haftasında Beşiktaş alanında Alanyaspor’u 3-0 yenik etti. Müsabakanın akabinde siyah-beyazlı grubun Portekizli orta saha oyuncusu GEdson Fernandes basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Tıpkı halde oynamaya devam etmeleri icap ettiğini belirten Gedson, “Oldukca muntazam bir maç çıkarttık. Kadro olarak özgüvenimizi her hafta yükseltiyoruz. Artık öne bakıp daha devam etme vakti. Amaçlarımıza ulaşmak için o zaman çalışmaya ve oynamaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“HERKES EN GÜZELİNİ VERİYOR”

Mühim gayeleri olduğuna dikkat çeken genç orta saha, “Ekip olarak her egzersizde, her maçta hocamızın direktiflerini yerine getiriyoruz. Hepimiz en düzgününü veriyor esasen. Oldukca kıymetli amaçlarımız var. Çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“KİŞİSEL PERFORMANSIMDAN MEMNUNUM”

Kişisel performansından memnun bulunduğunun altını çizen Gedson Fernandes, “Benim amacımı ekibe destek olmak. Gol ya da asist sayıları her zaman kıymetli olmayabiliyor. Elimden geldiği kadar en düzgününü vermek ve bu ekibin kesimi olarak devam etmek isterim. Ferdî performansımdan da memnunum tıpkı zamanda” formunda konuştu.

“HER FUTBOLCU, HER VAKİT EN GÜZELİNİ VERMEK ZORUNDA”

Orta sahanın her alanında misyon yapmasıyla ilgili gelen bir sual üstüne Gedson, şu tabirleri kullandı: 

“Hocamız nerede misyon verirse en güzel konum orasıdır. O yüzden konumlara takılmıyorum. Her oyuncu, her zaman en güzelini vermek zorunda. Ikimiz de bunu yapmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.”

“BUNUN ANAHTARI FİZİKÎ VE MENTAL OLARAK HAZIRLANMAK”

Sahada kalmış olduğu müddet süresince gücüyle ekibe katkı verdiğinin hatırlatılması ve bunu iyi mi başardığı istikametinde gelen soruda Gedson Fernandes şu şekilde cevap verdi:
“Bunun anahtarı fizikî ve mental olarak hazırlanmak. Kimi zaman 120 dakika maçlar oynuyoruz, kimi zaman 90 dakika. Fizikî ve mental olarak her antrenmanda her şeyinizi verdiğiniz zaman o zaman sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ben de grubum ismine, kendi adıma her insanın çalıştığını gördüğüm için memnunum.“

“ŞAMPİYONLUK YARIŞINI HİÇ BIRAKMADIK

Sürem sonunda şampiyon olmak istediklerini yineleyen Portekizli orta saha oyuncusu, kelamlarını şu şekilde noktaladı:
“Şampiyonluk yarışını asla bırakmadık. Makûs vakitlerimiz da oldu fakat her zaman kazanmak için alana çıktık. Bu bu türlü devam edecek. Natürel ki ikimiz de şampiyon olacağımıza inanıyoruz, şampiyon olmak istiyoruz. Şampiyonluk için her maça kazanmak için çıkmak zorunda olduğumuzu, çalışmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.” (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu